Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur

Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur

Müzik dünyasındaki yolculuğuna başlamadan önce televizyonda yayınlanan yarışmalara katılan ve orada ciddi bir şöhret yakaladı. Toplam dört tane televizyon programına katıldı. Yemek pişirdi, şarkı söyledi. Kısaca akla gelen her televizyon yarışmasına yarışmacı olarak katıldı. Yıldız Tilbe'yi çok seviyor. Albümünün son klibini Yıldız Tilbe şarkısı "Sevmeyeceğim"e çekti. Nil Karataş ile müzik piyasasını konuştuk. Konuşurken laf döndü dolaştı sosyal medyaya geldi. Şu an yaşanan YouTube çılgınlığını öylesine güzel anlattı ki diyecek bir söz bulamadım.

Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur

İkinci Yıldız Tilbe Şarkısını Coverladım
"Sevmeyeceğim" Yıldız Tilbe'den coverladığım ikinci şarkı oldu. Bu aslında benim çıkarttığım albümün son şarkısıydı. Çok düşünmüyordum aslında klip çekmeyi yazın yani bu yazı boş geçiririm diye düşündüm ama sonra arkadaşlarım dedi ki böyle bir şarkı var elinde hiç bekleme çıkar. Ben de çıkardım. Zaten başka planlarım da var kafamda yeni sezon için. Hani bu albümdeki şarkılar bitsin istedim. Şöyle söyleyeyim; şu ana kadar en iyi giden şarkım oldu. İlk kez listelere girdim. Bir ayda bir milyonu geçti tıklamalarım. Yani yüz milyon olamadık, hiç olamayacağız. Şunu hep söylüyorum gerçekten bu ülkede benim bir milyon dinleyicim varsa hakiki bir milyon varsa yani bugün her yerde konser verebilirim demektir yani, anlatabiliyor muyum? O yüzden bana yeter. Alın yüz milyon sizin olsun diyoruz. 
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Tıklanmıyorsan İş Yok Evde Otur
Sahte tıklanmalar çok yanlış ya çok karşıyım. Müzik hani böyle bir şey değil. Müzik yapmak bu değil bu ticaret. Ben çok karşıyım yani, inanılmaz karşıyım.  Bırakan her şey doğal kalsın. Ama tamamen tıklanmayla alakalı iş gelmesi artık. Tıklanmıyorsan iş yok, evde otur. Sahte de olsa tıklanmaların sonuçta o algıyı yaratıyorsun. Hani menajerde öyle sunuyor. Benim sanatçım işte iki ayda böyle şey oldu. Yüz milyon tıklanınca ekrana çıkıyorsun. İnsanlar seninle konuşuyor röportaj yapıyor.
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Neymiş YouTube'da Patlamış!
Mesela bir tane kız var adını vermeyeceğim. İşte Youtube'da patladı falan hatta bunlar ikili çıkmıştı. Kızı canlı dinledim, ben böyle bir şey görmedim. Ama şu an kıza bir konser takvimi çıkmış inanılmaz. Konser başı 15-20 bin lira alıyordur. Neymiş işte Youtube'de patlamış. Ne yapalım bizde mi patlasak Youtube'da!
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Kim Sokakta Daha Çok Tanınıyor
Bir de şunu söylemek istiyorum. Şimdi ben yarışmalardan falan ünlü olan bir ekran yüzüyüm. Şu an beni sokağa çıkar yanıma da şarkısı yüz milyon olan birini koy kim daha çok tanınıyor? Ben bunu net sana söyleyebilirim. Birazda insanların tanınır olması çok önemli bence.
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Aleyna Tilki Müyorbir'De Telif Alamaz
Bir şey söylemek istiyorum buradan. Müyorbir'e üye olmak istedim ama İtunes tıklanmalarından sınıfta kaldım. Ona bakıyorlar. Ekrana ne kadar çıktığına bakıyorlar. Bir de radyolarda ne kadar çaldığına bakıyorlar. Ekrandan geçtim. Ekrandan hatta on bin katı falan geçtim. Radyolarda da çok fazla geçmişim ama itunes'te kalmışım. Bilmem kaç bin kişinin satın alması gerekiyormuş. Ondan sonra neyse tekrar Müyorbir'i aradım sistem değişecek dediler. Şu andaki sistem şu; sekiz tane şarkın olmadan kesinlikle seni Müyorbir'e kabul etmiyorlar. Mesela şu anda Aleyna Tilki oradan hiçbir şekilde bir telif alamaz. 
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Keman Beni Hiç Bırakmadı
Keman bana kırgın biraz. Çünkü ben şarkıcılığa başladıktan sonra kemanı hep ikinci plana attım. Ama sahnede nasıl olsa bir iki kere çalıyorum. Günde altı saat çalışmasam da olur mantığıyla yaşadım. Keman çok çalışma istiyor. Çok nankör bir enstrüman bir de perdesiz bir enstrüman olduğu için ton tutturmak çok zor gerçekten. O yüzden de sürekli pratik yapmak lazım. Ama o beni hiç bırakmadı hep yanımda işte. 
Nil Karataş: Tıklanmazsan İş Yok Evde Otur
Büyük İşler Yapacağım
Hayaller bitmez ama hayal kurabildiğin sürece de mutlaka gerçekleşiyor. Ben en azından öyle yaşıyorum. Büyük işler yapacağım. Çok büyük imzalar atacağım. Hep kalıcı bir sanatçı olarak ülkemizde yer almak istiyorum. Öyle olacağına inanıyorum. Düzgün yaşayarak, iyi müzik yaparak, insanları severek olacak. 

16.07.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM