Ece Mumay’dan, Onur Can Özcan’ı Anma 'Hırka'sı

Ece Mumay’dan, Onur Can Özcan’ı Anma 'Hırka'sı

Ece Mumay, geçtiğimiz yaz Şile’de bir tekne kazasında yaşamını yitiren besteci-söz yazarı, ünlü YouTuber Onur Can Özcan’ın izlenme rekorları kıran parçası 'Hırka'yı, yeni tekli olarak yayınladı.

Youtube dönemlerinden beri güzel bir arkadaşlığı bulunan besteci-söz yazarı Onur Can Özcan’ı ölüm yıldönümünde anmak amacıyla, izlenme rekorları kıran 'Hırka'yı uzun bir hazırlık döneminden sonra yayına hazırlayan Ece Mumay, bu süreçte Özcan ailesinin büyük desteğini gördüğünü söyledi. Baba Metin Özcan ve aileye teşekkür eden Ece Mumay, 'Klibi tamamen sahnede o varmış gibi çekmeye çalıştım. Onun gitarını, aynı şarkının klibini çektiği mekanı, sevdiği eşyaları kullandım' dedi.

Ece Mumay’dan, Onur Can Özcan’ı Anma 'Hırka'sı

Onur Can Özcan’ın yaşamında önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Ece Mumay şunları söyledi:

'Öyle duygulu biriydi ki, konuştuğumda karşımda şiir okuyan ya da şarkı söyleyen biri vardı sanki. Çok içliydi. Yaşadığı şeylere dokunulmasına izin vermezdi. Ben de buna hiç cesaret etmedim aslında. Hırka kime aitti bilmiyorum ama bilmeme de gerek olmadığı duygusu uyandı bende hep. Hüzün bir insana yakışır mı diye hep düşünmüşümdür. O’na çok yakışıyordu. Sohbetlerimizde her zaman kalbime dokunacak bir yol bulurdu. Arada hata yaptığımı hissettiğinde, ‘doğruyu biliyorsun, yalnız çıkışa ulaşmak için biraz zamana ihtiyacın var. O zamanı da sadece sen biliyorsun’ derdi. Onur’u yaşatmak, unutturmamak için söylemedim bu şarkıyı. Zira sizler en karanlık anınızda bile size eşlik eden bu adamı zaten unutmazsınız. Ben parçayı Onur için söyledim. Siz de Onur için dinleyin.'

21.07.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM