Reyhan Karaca – Laga Luga (Ossi Müzik -2019)

Reyhan Karaca – Laga Luga (Ossi Müzik -2019)

Türk pop müziğine doksanlardan günümüze kadar dönem dönemde olsa aralıksız üreten ve her daim trend işlere imza atan Reyhan Karaca, hoş bir pop single yayınladı.

İki binli yıllarda bir dönem duraklamaya girmişti, iyi şarkı yakalama konusunda bir sıkıntı yaşamıştı. 2019 yılına girerken hem imajını , hem de müzik türünü tazeledi.

Sözü Sadettin Dayıoğlu’na müziği ise yine Dayıoğlu ve Reyhan Karaca’nın kendisine ait bir şarkı olan “Laga Luga” aslında çok iyi bir şarkı.  Düzenlemeyi Emre Güren yapmış, iyi bir sound yakalamış, hiç yormayan dans bir düzenleme. Şarkının introsunda bir kemençe solosu var ki şarkıya cuk oturmuş. Helena Paparizou’nun Eurovision Şarkı Yarışmasında birinci olan şarkıdaki gibi kemence muhteşem bir tını katmış şarkıya.

Şarkının klibide fena olmamış, çok pahalı değil belki ama modern bir klip olmuş. Şarkının Türkiye medyasında alacağı ilgiden biraz tereddütlüyüm ama bu şarkı bir Balkan ülkesinde yayınlansaydı veya Eurovision Şarkı Yarışması gibi bir yarışmada yer alsaydı büyük başarı alırdı. Ama garip bir şekilde Türkiye’de bu tarz pop şarkılar medyada zorlanıyor. Uzun lafın kısası. Çok güzel bir single olmuş.

LAGA LUGA

Söz: Sadettin Dayıoğlu

Müzik: Reyhan Karaca-Sadettin Dayıoğlu

Düzenleme: Emre Gören

27.07.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM