“Aman Avcı” Türküsüne Yeni Yorum

Yayınladığı albümleriyle yurt içi ve yurt dışında adından söz ettiren dönemin en özgün kadın vokallerinden Şenay Lambaoğlu, türler arasında seyreden renkli müzikal yolculuğunda bu kez ''Aman Avcı'' şarkısı ile devam ediyor. 

İki kardeş ülke arasında ''Aman Avcı'' şarkısı ile bir köprü daha kuran Şenay Lambaoğlu kendine has yorumu ve modern çizgisiyle dinleyicisinde bambaşka duygular uyandırmayı hedefliyor. Bir Azerbaycan türküsü olan ''Aman Avcı''ya Tolga Görsev'in düzenlemesi ise yeni bir soluk kazandırdı.

“Aman Avcı” Türküsüne Yeni Yorum

Can Yücel'den Nazım Hikmet'e Ömer Hayyam'dan Firuğ Ferruhzad'a bir çok önemli ozanların unutulmaz eserlerini de dahil olmak üzere toplamda 4 albüm yayınlayan Şenay Lambaoğlu Azeri türküsü ile sevenlerine sürpriz yaptı.

“Aman Avcı” Türküsüne Yeni Yorum
 

Bursa'nın Kestel bölgesinde Cumalıkızık ve Kozluören köyünde çekilen klip bir ayrılık hikayesini anlatıyor. Yönetmenliğini Ahsen Eser'in üstlendiği klipte Türk destanları içinde ve Türk kültüründe sıkça kullanılan elma ve ağaç imgesi kullanıldı. Elma  bir çok kültürde farklı anlamlar taşısa da Azerbeycan kültüründe sevgiyi, doğuşu ve söz vermeyi simgelerken ağaç ise yaşamı anlatmakta. Bu imgelerden oluşan kareleri de klipte buluşturan sanatçı izleyicilere görsel şölen sunmakta. 

06.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM