Sinan Akçıl’a Kim Borç Davası Açtı?

 

İki yıl öne Sinan Akçıl’ın canlı ve playback konserlerinin satın aldığını iddia eden Çağrı Tortop ve Bülent Erdoğan, Sinan Akçıl’ın konserler için ödemesi gereken parayı eksik ödediği iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

 

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’ne gönderilen davanın dilekçesinde Akçıl ve davacıların iki yıl önce “Booking Sözleşmesi – Konser Satımı Sözleşmesi” imzaladığını belirterek “Taraflar arasındaki sözleşmeye göre davacılar canlı konserler için 20 bin lira, playback konserler için 10 bin liradan  satın almışlardır. Sinan Akçıl 17 konser icra etmiştir. 17 konser için 15 bin liradan toplamda 255 bin lira ödeme yapması gerekmektedir. Davalı Sinan Akçıl, çeşitli tarihlerde toplamda 100 bin lira ödemeyi davacılara ödemiştir” denildi.

Yeni Birlik Gazetesinin haberine  göre, dilekçede icra takibinin başlatıldığına vurgu yapılıyor. Dilekçede Bakiye 155 bin liranın tahsili için davalı Sinan Akçıl’a İstanbul 35.İcra Müdürlüğü’de icra takibi başlatılmıştır. Davalı icra takibi başlatıldığı 24 Ağustos 2017 günü sabah saat 10:00’da 140 bin lira daha ödemede bulunmuştur. Akçıl, bakiye 15 bin lirayı ödememiştir. "Sinan Akçıl’ın yaptığı icra takibine itirazın iptaline ve bakiye 15 bin liranın faiziyle birlikte ve diğer dosya masraflarıyla birlikte tahsilini istiyoruz” denildi.

Sinan Akçıl’ın avukatı ise konu ile ilgili “Sözleşme sayı ile değil süre ile sınırlandırılmıştır. Davacılar sözleşmede yazmamasına rağmen 20 konser adedini, bunun sonucunda 300 bin lira bedeli kendi hesaplarına göre atmışlardır. Sinan Akçıl’ın davacılara ödemesi gereken miktar 140 bin liradır ve ödeme tarihinde davacılara ödenmiştir. Ayrıca Sinan Akçıl’ın 17 konser icra ettiği belirtilmiş ancak bu konserlerin çoğu gerçekleşmemiştir. Davanın reddine karar verilsin” açıklamasını yaptı.

17.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM