Pop Müziği Bitiyor mu? Sorusuna Bir Yorumda Funda Arar’dan Geldi

Pop Müziği Bitiyor mu? Sorusuna Bir Yorumda Funda Arar’dan Geldi

Son zamanlarda YouTube tıklanmaları ile dikkat çeken RAP müzik yapan Youtuber’ların tıklanma başarısı üzerine başlayan “Pop müzik bitiyor mu?” tartışmasına Funda Arar da katıldı.


Funda Arar, Milliyet Gazetesine yaptığı açıklamada pop müziğin rap müziğini geride bıraktığı iddiası ile ilgili “Bu görüşe katılmıyorum. Pop müzik, Türkiye’de her zaman var olacak. Şu anda gençler, rap müziği kendine yakın buluyor. Yurt dışında da böyle… Bir müzik tarzı popüler olduğu zaman, diğerinin öldüğünü söyleyemeyiz. Her müzik tarzının kendine göre bir dinleyicisi var. Rap yıllarca sansürlendi, radyo ve TV ‘ler yayınlamadı. Artık sosyal medyanın da sağladığı özgür ortam var. Bu şekilde insanlar  daha rahat keşfetmeye ve samimi bulmaya başladı. Popüler dizilerde rap şarkılarının yer alması ve dizilerin çok izlenmesi de etkili oldu”  diyerek RAP müziğinin popülerliğinin kaynağı hakkında yorum yaptı.


Sosyal Medyaya Güvenmemek Lazım


Funda Arar, yaptığı açıklamada sosyal medyanın da çok abartılmaması gerektiğine vurgu yaptı:  “ Bu uzun bir yolculuk. Mesele sosyal medya ile tanınmak değil, bu zorlu yolda yıllarca başarıyla yürümektir.  1-2 parçayla popüler olan çok insan gördük ama şimdi yoklar. Bu yolu emek vererek sürdürmek gerekiyor. Sosyal medyaya güvenerek “ ben yapıyorum, bu kadar da takipçim var, ne yaparsam gider..” diye düşünmemek lazım. Dikkatli davranmak gerekiyor. Bu şekilde tanınmış olmak ve şöhret geçicidir” diyerek sosyal medyadan gelen müzik şöhretinin kalıcı olmadığını söyledi.

17.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM