İpek Açar Feat. Alper Kömürcü – Nesilden Nesile (Mavi Şeker – 2019)

İpek Açar Feat. Alper Kömürcü – Nesilden Nesile (Mavi Şeker – 2019)

 Kayahan'ın vefatından sonra ilk kez bir single ile müzik kariyerine devam eden İpek Açar, aynı zamanda hayat arkadaşı ile beraber hazırladığı bu single'da iki tane şarkı yer alıyor. Bu iki şarkıda tango.

İpek Açar, "Mazi Kalbimde Yaradır" ve "Korkuyorum" adlı iki tangoyu Alper Kömürcü'nün senfonik düzenleme ve soundu eşliğinde seslendirmiş. Şunu açıkça söylemek isterim ki, ikilinin özel hayatları ile ilgili elbette bir yorumum ve düşüncem var ama o benim işim değil. Burada bu ikilinin hazırladığı "Nesilden Nesile" adlı iki şarkılık single konumuz. Çok başarılı düzenlemelere imza atmış Alper Kömürcü. O iki tangoya adeta yeniden hayat vermiş diyebilirim. Mükemmel kurgulanmış yaylı partisyonlar ve senfonik alt yapılar mükemmel olmuş. İpek Açar'ın yorumu da çok güzel olmuş. Daha önce seslendirdiği şarkılarda biraz havada kalıyordu yorumu, bu iki şarkıda cuk oturdu diyebilirim.

İki güzel klasik tangonun böylesine kaliteli bir sunumla yer alması "Nesilden Nesile" projesinin birinci ayağı mı yoksa tek bir projemi fikrim yok ama bence bu projenin devamı gelmeli hatta konser serisi bile olmalı. İpek Açar bu projeye yakıştı. Alper Kömürcü ise senfonik soundu çok güzel kullanan  bir müzisyen.

Single'da yer alan bu iki şarkıdan sonra bir de remix versiyon yayınlandı. "Mazi" adlı tangonun çok başarılı bir remixi hazırlanmış.  Bu remixte de tango öylesine güzel işlenmiş ki düz bir şarkı gibi kurgulanmış. Remix biraz club biraz dance olmuş.

Sonuç olarak "Nesilden Nesile" çok güzel bir proje. Kaliteli ve güzel kurgulanmış bir proje, ana akım müzik dışında kalan, müzikal yönü yüksek bir proje. Dijital single olarak yayınlanan bu proje single'ı dinlemenizi öneririm.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1.Mazi

2.Korkuyorum

22.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM