Demet Akalın Trafik Suçu mu İşledi?

Demet Akalın’ın yeni açılan İstanbul – İzmir yoluna yönelik sosyal medya paylaşımı medya gündeminde tartışılmaya devam ediyor. 3 saat 33 dakika süren yolu 2 saatte geçtiğini söyleyen iletisi ile ilgili Demet Akalın’a bir soru da Can Ataklı’dan geldi.

Can Ataklı, Korkusuz Gazetesindeki köşesinde Demet Akalın’ın saatte 243 Km hızla gittiğini iddia etti.  Ataklı yazısında “Bir okurum Akalın’ın övdüğü otoyolda çektiği ve paylaştığı videoya otopsi yapmış. Okurumun hesabı şöyle: “ Yol çizgileri ara boşlukları ile beraber 15 metre. Demet Akalın’ın çektiği videoda 10 saniyede  45 çizgi geçiliyor. Yani 10 saniyede 675 metre yol alıyor. Dakikada 4 bin 60 metre eder.

1 saatte katedilen yol ise 243 kilometre olur. Kanun göre 180 Km.den fazla hız yapanların ezası 1002 lira. Bu aracı ille de polisin durdurmasına gerek yok, çünkü zaten kullanıcı suç kanıtını bizzat ortaya koymuş” diyerek Demet Akalın’ın o yolda trafik kurallarını ihlal ettiğini iddia etti. Can Ataklı köşesinde “Kısacası Demet Akalın ağır bir trafik suçu işlemiştir” diyerek “Haydi gelin dokunun bakalım var mı bu cesaretteki bir trafik polisi” dedi.

24.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM