XJAZZ Ankara Festivali, Programını Açıkladı!

Her yıl Ankara'nın dinamik mekanlarında gerçekleşen Berlin çıkışlı XJAZZ Festivali, beşinci yılında ilk defa Ankara'da açık havaya açılıyor. 3dots, Not Under Command, Nous Creative Studio ve Riff Ankara’nın Ankara'da ortak çalışması olan XJAZZ deneyimi 28 ve 29 Eylül tarihlerinde 6000 kişilik kapasitesiyle Ankara’nın en önemli etkinlik ve konser mekanlarının başında gelen ODTÜ M.D. Vişnelik Tesislerinde gerçekleşecek.

Elektronik, Afrika ve neo-klasik müzik ve cazı diğer müzik stilleriyle birleştiren, spektrumunu açarak doğaçlama electronica ve minimalist klasik müziğe göz kırpan programı ile dikkat çeken XJAZZ festivali, bu yıl 28 ve 29 Eylül tarihlerinde iki gün boyunca Ankara'da müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazılanıyor. 

Hollandalı Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’in elektronik müzik projesi Weval, çok yönlü bir saksafon virtüözü İlhan Erşahin'in OceanvsOrientalis projesi, son yıllarda uluslararası müzik sektöründe heyecanla karşılanan ve sayısız Avrupa konserini veren Gaye Su Akyol, dijitalden de analogtan da feyz alan; caz, hip hop ve doğaçlama türlerine heyecan duyan Bobby Rauche ilk günün sahne alan isimleri olacak. Festivalin ikinci akşamı Müzikal olarak trip hop, hiphop, klasik, chill out, nu-jazz ve downtempo türlerinde akustik ve elektronik elementleri birleştiren Hugo Kant ile başlayacak. 

İç titreten derin baslar, aksak ritmlerle piyano ve kendi sesiyle birleştiren Çek asıllı İngiliz müzisyen Emika ile devam eden festivaldeki en büyük coşku hiç kuşkusuz rap müziğin en önemli yorumcularından Ceza ile doruğa çıkacak.
 
XJAZZ ANKARA PROGRAM:
28 September 
Weval 
İlhan Erşahin & OceanvsOrientalis
Gaye Su Akyol 
Bobby Rausche 

29 September 
Xxxx (çok yakında açıklanacak) 
Ceza 
Emika 
Hugo Kant 
30.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM