Uhde Seçil - Demedi Deme (Ossi Müzik – 2019)

Uhde Seçil -  Demedi Deme (Ossi Müzik – 2019)

Doksanlı yıllarda "Uhde" adlı albüm ve şarkısı ile müzik dünyasına bomba gibi bir giriş yapan, iki binli yıllarda ise müzikten uzaklaşan Seçil, yıllar sonra 2019 yılında "Demedi Deme" adlı şarkı ile müziğe dönüş yaptı.

Sadettin Dayıoğlu'na ait "Demedi Deme" ana akım pop kategorisinde sınıflandırılabilecek bir şarkı.  Düzenlemesi biraz doksanlar biraz da günümüz soundunu içeriyor. Seçil şarkıda pes tonlarda şarkı söylemiş. Bu biraz şarkıyı fantaziye kaydırmış diyebilirim. Ama şarkının altındaki ritim batı bir ritim olduğu için şarkı pop tınlamış.  Burak Irmak ve Feryin Kaya güzel bir düzenleme yapmış, trend bir sound yakalamayı başarmış.

Beste kötü değil, ama çok fazla dikkat çeken bir beste değil. Nakarat bölümü akılda kalıyor, nakarat oldukça ticari. Ben şarkının düzenleme ve soundunu şarkıdan daha fazla beğendim.  Bu şarkıyı dinledikten sonra 1995 yılında döndüm ve Seçil'in önemli klasiklerinden biri olan "Unutursun Gönlüm"ü dinledim. O dönem biraz daha tiz tonlardan şarkı söylüyormuş. Neden "Demedi Deme"de bu kadar pesten şarkı söylemedi anlamadım. Bu bence bir handikap olmuş.

Yıllar sonra Seçil gibi bir yetenekli vokalin bir single ile bile olsa müziğe geri dönmesi güzel bir hadise. Bu şarkı belki büyük bir ses getirmeyecek ama Seçil'in dönüşü adına iyi bir başlangıç olacaktır.

Albümde Yer Alan Şarkı:

Demedi Deme

Söz&Müzik: Sadettin Dayıoğlu

Düzenleme: Feryin Kaya-Burak Irmak

23.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM