Gökçe Kılınçer'den Yeni Albüm Müjdesi

Türk retro pop müziğin öncüsü Gökçe Kılınçer, geçtiğimiz günlerde Milliyet Gazetesi'nden Ceyda Akkaya'ya verdiği bir röportajda yeni iki şarkısı ‘Bu Son Akşamda’ ve ‘Aşkınla Ben’i, Türkiye'ye olan özlemini, albüm hazırlıklarını ve daha fazlasını anlattı.

Bir önceki projesi gibi ‘Bu Son Akşamda’ ve ‘Aşkınla Ben’ isimli iki yeni şarkısını da 45’lik olarak yayınlayan sanatçı, insanların plak ilgisinin son dönemlerde giderek artması ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

‘Plaklara ilgi giderek artmakta, evet. Tahminlerim; müziği dinleme deneyimi, nostalji, sanatçıya yakın olma hissi ve mülkiyet duygusu. Bir uygulamayla, akış halindeki dijital dosyaları oynattığınızda, o müziğe sahip olamıyorsunuz. Plaklar toplayabileceğiniz, elinizde tutabileceğiniz, şahsen satın alabileceğiniz fiziksel öğeler ayrıca albüm resmi ve posterler gibi başka somut nesneler de sunuyor.’

10 seneyi aşkındır Londra'da yaşadığını ve sıklıkla Türkiye'ye gelip gittiğini dile getiren Gökçe Kılınçer, memleket özlemini şu sözlerle dile getirdi:

‘Türkiye'de benim için çok değerli ve önemli insanlar ikamet ediyor. Ülkemiz büyülü bir yer ve gün geçtikçe ben de daha çok özlüyorum. En yakın zamanda yeniden gelmeyi heyecanla bekliyorum.’

Dinleyicilerine albüm hazırlığı içerisinde olduğunun müjdesini veren Gökçe Kılınçer, albümün çıkışıyla beraber Türkiye'ye konser turnesine geleceğini ve sevenleriyle buluşacağını da dile getirdi.

06.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM