Buray, Tac Mahal’den Kliple Döndü

Son albümü ‘Kehanet’ ile listelerden düşmeyen Buray, Tac Mahal seyahatinden kliple döndü. Başarılı sanatçı, sözü Gözde Ançel, bestesi Buray ve Gözde Ançel imzası taşıyan ‘Tac Mahal’ şarkısını, ilham veren şehrin sokaklarında dolaşarak etkileyici görüntülerden oluşan bir kliple taçlandırdı.

Görenlerin büyülendiği, kendini ayrıcalıklı hissetttiği, hikâyesiyle de yüreklere dokunan dünyanın yedi harikasından biri Tac Mahal. Büyük bir aşkın eseri olan bina, eşsiz yapısıyla da hikâyesiyle de insanı etkiliyor. Buray’ın ‘Tac Mahal’ şarkısında, ‘Beni sara sara bir bakarsın, iyileşiverir tüm yaralarım. Seni ben o zaman, yedi harikadan, Tac Mahal’im yaparım’ dediği gibi büyük bir aşkın eseri.

‘Tac Mahal’ şarkısının klibi için Kıbrıs’tan yola çıkan ekip, önce Delhi’ye iniş yaptı. Boynunda çiçeklerle Agra’ya doğru yol alan Buray, Tac Mahal’e ulaşarak şarkıya ilham olan yapıda çekimlere başladı. Holly Fest’e de katılan başarılı sanatçı, boya savaşlarıyla birlikte keyifli görüntüler verdi. Hinduların kutsal mekânı Varanasi’ye yolculukla birlikte farklı ve özel görüntüler de toplayan ekip, ilginç ve etkileyici anlar yaşadı.

Tüm bu olağanüstü deneyimin klibe dönüştürülmesinde yönetmen koltuğunda Olgaç Öke ve Mehmet Kozal yer aldı. Görüntü yönetmenliğini ise Emre Yazgın üstlendi.  

10.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM