Milat Gazetesinden Tarkan’a: Vicdanın Yok mu?

Milat Gazetesi Tarkan’ı “Kürt annelerin çağrısına kulak tıkamakla suçladı. Gazetede Ezgi Çelik, “Başka sorunlarda ülkeyi ayağa kaldıran sözde sanatçılar, söz konusu insan olunca suspus oldu. Kürt annelerin çağrısına kulak tıkayan Tarkan, Cem Yılmaz gibi sanatçılara “Vicdanınız Yok mu? Evlatlar ölüyor, siz neden susuyorsunuz “ diyerek tepki gösterdi.

HDP Diyarbakır İl Binası önünde terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan annelerin feryatları gündemin en önemli maddesi olurken, müzik dünyasından daha önce siyasi paylaşımlar yapan şarkıcı ve grupların hiçbir tepki vermemesi gündeme düşen bir diğer konu oldu.

Milat Gazetesinin haberine Diyarbakır eski milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu, yaşanan bu olaya karşı tepki koyamayan akademisyenler, sanatçılar, aydınlar ve siyasetçilere tepki göstererek “Devlet aleyhine herhangi bir olay meydana geldiğinde mitingler düzenleyen, eylem yapanlardan ses yok. Kaz Dağları için ortalığı ayağa kaldıran sözde sanatçılardan ses yok. Evlatlar Ölüyor, siz neden susuyorsunuz?” diyerek bu konuda sanatçıların duyarsız davrandığından yakındı.

10.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM