22.Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasını Kim Kazandı?

Uzun zamandır yapılmayan 22. Kuşadası Altın Güvercin müzik yarışmasında birinciliği Gökçe Özgül’ün seslendirdiği “Sen Bana Canlı Lazımsın” adlı şarkı kazandı.

2 Eylül günü başlayan ve altı gün süren etkinliğin final gecesinde 2.500 kişilik anfitiyatroda ünlü politikacıların yanı sıra sanat dünyasının sevilen isimler de izleyiciler arasında yer aldı.  Turhan Yükseler’in yönettiği büyük orkestra eşliğinde sahne alan yarışma finalistleri performanslarını sergiledikten sonra oylaya yapıldı.

Oylama sonucunda yarışmada Altın Güvercin ve 50 bin liralık ödülü Gökçe Özgül’ün seslendirdiği “Sen Bana Canlı Lazımsın” adlı şarkı kazanırken, ikinciliği Selahattin Erhan’ın bestesi “Prova” , üçüncülüğü ise Gökhan Varol’un “Korkarım” adlı şarkısı kazandı.

Finalde Edis’in sahne aldığı yarışmada Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yaptığı konuşmada “Altı yıllık bir aradan sonra yeniden kanatlandırdığımız Altın Güvercin’de büyük finalin mutluluğunu yaşıyoruz. Kuşadası’nın en önemli markasını yeniden ayağa kaldırdığımız ve altın güvercini yeniden uçurduğumuz için mutluyuz. Katkı duyan ve ilgi duyan herkese teşekkür ederiz” dedi.

10.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM