Avantgarde Orkestra'dan Yenilikçi Yorumlar!

Avantgarde Orkestra'dan Yenilikçi Yorumlar!

2016 yılında profesyonel olarak sahne hayatına başlayan Avantgarde Orkestra, çıktığı dönemden itibaren milyonların hafızasına kazınmış şarkılardan oluşan "İlk Albüm" isimli bir cover albümle müzikseverlerle buluşuyor.

Cem İyibardakçı direktörlüğünde hazırlanan albümde, "Hani", "Uyan", "Onu Alma Beni Al", "Geçer" , "Adem Olan Anlar" ve "Gurbet" gibi döneminin hit olmuş ve müzikseverler tarafından yıllarca unutulmayan şarkılar, farklı aranjeler ve yorumlarla yer alıyor. 

"İlk Albüm" isimli projenin öncesinde, albümün müjdecisi olan "Geçer" isimli single çalışmasıyla müzikseverlere merhaba diyen Avantgarde Orkestra'nın bu single çalışması yayınlandığı tüm mecralarda beğeni topladı. Sözleri Sezen Aksu, müziği ise Onno Tunç 'a ait olan "Geçer" isimli şarkının klibinin yönetmen koltuğunda son zamanlarda sanatsal dokunuşlarıyla büyük beğeni toplayan "İdil Dizdar" ve "Said Dağdeviren" oturdu. Bir performans klibi olarak tasarlanan, farklı ve ilgi çekici görsel ögeler kullanılan klip için mekan olarak ise Ayazağa' da bir fabrika seçildi.

Avantgarde Orkestra'nın "İlk Albüm" isimli albümü 17 Eylül'de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

30.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM