Cazın En İyileri Bu Festivalde!

Cazın En İyileri Bu Festivalde!

Her yıl Ankara'nın dinamik mekanlarında gerçekleşen Berlin çıkışlı XJAZZ Festivali, beşinci yılında ilk defa Ankara'da açık havaya açılıyor. 3dots, Not Under Command, Nous Creative Studio ve Riff Ankara'nın Ankara'da ortak çalışması olan XJAZZ deneyimi 28 ve 29 Eylül tarihlerinde 6000 kişilik kapasitesiyle Ankara'nın en önemli etkinlik ve konser mekanlarının başında gelen ODTÜ M.D. Vişnelik Tesislerinde gerçekleşecek.

Elektronik, Afrika ve neo-klasik müzik ve cazı diğer müzik stilleriyle birleştiren, spektrumunu açarak doğaçlama electronica ve minimalist klasik müziğe göz kırpan programı ile dikkat çeken XJAZZ festivali, bu yıl 28 ve 29 Eylül tarihlerinde iki gün boyunca Ankara'da müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazılanıyor.

Festivalin line up'ına 2005 yılında Oxford'da kurulan İngiliz grup FOALS da eklendi. Akılda kalıcı new wave tınılarıyla kısa sürede isimleri Franz Ferdinand, Bloc Party, Arctic Monkeys gibi gruplarla anılan Foals grubu DJ setleri ile ilk kez Ankara'da sahnede olacak.

Hollandalı Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers'in elektronik müzik projesi Weval, çok yönlü bir saksafon virtüözü İlhan Erşahin'in OceanvsOrientalis projesi, son yıllarda uluslararası müzik sektöründe heyecanla karşılanan ve sayısız Avrupa konserini veren Gaye Su Akyol, dijitalden de analogtan da feyz alan; caz, hip hop ve doğaçlama türlerine heyecan duyan Bobby Rauche ilk günün sahne alan isimleri olacak.

Cazın En İyileri Bu Festivalde!

Festivalin ikinci akşamı Müzikal olarak trip hop, hiphop, klasik, chill out, nu-jazz ve downtempo türlerinde akustik ve elektronik elementleri birleştiren Hugo Kant ile başlayacak.

İç titreten derin baslar, aksak ritmlerle piyano ve kendi sesiyle birleştiren Çek asıllı İngiliz müzisyen Emika ile devam eden festivaldeki en büyük coşku hiç kuşkusuz rap müziğin en önemli yorumcularından Ceza ile doruğa çıkacak.


XJAZZ Ankara dünyanın farklı coğrafyalarından gelen müzisyenlerden oluşan programı ile müzikseverleri kucaklayacak.


XJAZZ ANKARA PROGRAM:

28 September
Weval
İlhan Erşahin & OceanvsOrientalis
Gaye Su Akyol
Bobby Rausche

29 September
Foals (Dj set - Edwin Congreave)
Ceza
Emika
Hugo Kant

20.09.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM