CRR Konser Salonu 30. Yılını Kutladı!

CRR Konser Salonu 30. Yılını Kutladı!

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nun 30. yılını kutladığı 2019-2020 konser sezonunu, CRR Senfoni Orkestrası ve Korosu'nun konseriyle açtı. Cemi'i Can Deliorman'ın yönettiği geceye İstanbullu müzikseverlerin ilgisi büyüktü.

CRR Konser Salonu'nun yeni sezonu, 9 Ekim akşamı gerçekleşen konserle başladı. Gecede CRR Senfoni Orkestrası'nı şef Cemi'i Can Deliorman, koroyu ise Volkan Akkoç yönetti. Soprano Evren Işık ve Deniz Yetim, mezzo soprano Aylin Ateş, tenor Caner Akın, bas bariton Zafer Erdaş konserde solist olarak yer aldı.

CRR Konser Salonu 30. Yılını Kutladı!

Açılış konserinde, G. Bizet, G. Donizetti, G. Verdi, C. Saint- Saens , R. Chapi, A. Borodin, E. Kalman, W.A Mozart ve F. Lehar'dan opera, operet ve dansların yanı sıra ; Necip Celal Andel'den Özleyiş Tango, Yalçın Tura'dan Sevmek Nedir?, Ulvi Cemal Erkin'den Köçekçe ile düzenlemeleri A. Hoca'ya ait Afyon Türküsü Karahisar Kalesi ve Oğuzhan Balcı'ya ait Selanik Türküsü'nün de aralarında olduğu 24 eser seslendirildi.

CRR Konser Salonu 30. Yılını Kutladı!

Konserde ayrıca, salona adını veren besteci Cemal Reşit Rey'in Türkiye Senfonik Şiiri'nin 10. bölümü olan Allegro Giocoso da icra edildi. Rey, on bölümden oluşan bu eserinde, çeşitli yörelerin müzikleri ile adeta ülkemizin seslerle tablosu çizmiş.

27.10.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM