2019 Yılının En Çok Para Kazanan ÖLÜ Ünlü Kim Oldu?

2019 Yılının En Çok Para Kazanan ÖLÜ Ünlü Kim Oldu?

Dünyanın en büyük ekonomi dergisi FORBES'un geleneksel olarak gerçekleştirdiği hayatta olmayan ünlülerin gelirleri konulu  "Yılın En Çok Kazanan Ölü Ünlüleri" başlıklı listesinin bir numarasında 2019 yılında da on yıl önce ölen Michael Jackson var. Michael Jackson 60 milyon dolarlık geliri ile şu an hayatta olmayan ve en çok kazanan ünlü oldu.

On üç kişilik bir liste yayınlayan FORBES dergisinde bir yıl önce vefat eden rap şarkıcısı Nipsey Hussie'de 11 milyon dolarlık gelir ile yer almayı başardı.

Listede yer alan şu an hayatta olmayan ünlüler ve gelirleri şöyle:

Michael Jackson: 2013 yılından bu yana listede yer alan ve yedi kez listenin bir numarasında olan Jackson, 2019 yılında da bir numarada yer aldı. Michael Jackson 60 milyon dolar kazanırken, şarkılarının dinlenme oranı 1,8 milyardan 2,1 milyara çıktı. Elvis Presley: 1977 yılında ölen sanatçı bir yılda 39 milyon dolar kazanarak listede ikinci sırada yer aldı. Charles Schulz: 2000 yılında hayatını kaybeden Amerikalı başarılı çizer Charles'in dizisi "Peanuts" 38 milyon dolar kazandı. Arnold Palmer: Amerikalı golf yıldızı Palmer reklam piyasasından 30 milyon dolar kazandı. Bob Marley: Jamaikalı müzisyen Bob Marley son bir yılda 1 milyardan fazla kez dinlenirken, kendi markası ile üretilen kulaklık ve mikrofon satışlarından 20 milyon dolar kazandı.
06.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM