Ezgi Neden Tarkan'ın Sahnesine Çıkmayı Kabul Etmedi?

Ezgi Neden Tarkan'ın Sahnesine Çıkmayı Kabul Etmedi?

Beş yıldır Ziynet Sali'nin vokalistliğini yapan daha önce Ajda Pekkan, Erdal Çelik, Buzuki Orhan,  Ozan Çolakoğlu orkestralarında vokal tecrübesi olan Gazi Üniversitesi Piyano bölümünden mezun olan güçlü vokal EZGİ, Michael Kuyucu'nun TRT FM'deki programına konuk oldu.

Müzisyen bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya gelen ve yedi yaşında piyano dersleri alarak müziğe başlayan Ezgi, İstanbul'a gelerek başladığı müzik yaşamında 2019 sonbaharında yayınladığı "Yaz Bitmeden" adlı teklisi ile solo kariyerine merhaba dedi.

Ezgi Neden Tarkan'ın Sahnesine Çıkmayı Kabul Etmedi?

Eğitim Aldığım Üniversiteyi Hocaları İyi Olduğu İçin Seçtim

Çocukluğundan beri müzik ile uğraşmak istediğini söyleyen,  Ezgi, "ben hayatım boyunca müzik dışında hiçbir şeyle ilgilenmedim" diyerek hayatında ki en önemli işin müzik olduğunu söyledi. İzmir'de yaşarken Gazi Üniversitesinde müzik bölümünde  üniversite eğitimini almak istediğini söyleyen Ezgi , "Ben sadece o bölümü yazdım tercih listeme ve kazandım. Gazi Üniversitesinde eğitim almak istememin tek nedeni o bölümdeki hocalardı" dedi.

Ezgi Neden Tarkan'ın Sahnesine Çıkmayı Kabul Etmedi?

Maalesef Tarkan'la Aynı Sahnede Yer Almayı Redettim

Mezun olduktan sonra piyano öğretmenliği yapan Ezgi, bir yandan da çeşitli orkestralarda da sahne aldı. İstanbula geldikten sonra Buzuki Orhan Osman'la beraber sahne alan Ezgi,  Neco ve Erdal Çelik'e vokal yaptıktan sonra iki sene Ajda Pekkan'ın orkestrasında vokal yaptı. Bu süreçte Ziynet Sali ile tek bir Harbiye Konseri vokalistliği için çalışmaya başladığını söyleyen Ezgi, "Ziynet Sali ile sadece Harbiye'de vereceği tek konser için konuştuk. Ama sonra çalışma devam etti ve  beş yılı aşkın bir süredir Ziynet Sali'nin back vokali olarak sahneye çıkıyorum" dedi. Yaptığı işi çok iyi yapmak istediğini, yapamadığı bir işe de asla girmediğini söyleyen Ezgi, "bu huyum yüzünden Tarkan'ın ekibine hayır dedim" dedi. "Tarkan'ın Harbiye konserlerinde ilk kez bir kadın vokal aradığı sırada kendisine bu konserlerde Tarkan'ın hazırladığı Türk Sanat Müziği bölümünde vokalist olma teklifini , bu müzik türüne hakim olmadığı için kabul etmediğini söyleyen Ezgi, "tam yapamayacağımı düşündüğüm için maalesef o teklifi ret ettim" dedi.

Ezgi Neden Tarkan'ın Sahnesine Çıkmayı Kabul Etmedi?

İkinci Single'ım Bir SEZEN AKSU Coverı Olacak

Ziynet Sali'nin kendisini solist kariyerine geçmesi için çok motive ettiğin söyleyen Ezgi, " Ziynet Sali bana bu ilk single'ımın yayınlanma sürecinde çok yardım etti, çok destek oldu." Dedi. İlk teklisi "Yaz Bitmeden" de bir ayrılık bir sitem duygusu olduğunu söyleyen Ezgi, "şarkı benim şarkılarımdan biri. Uzun zamandır beste yapıyordum, bunları hep Ziynet'e ve menajeri Gökay beye dinletiyordum. Sonra bu şarkı ZG Müzikten dijital olarak yayınlandı." Dedi.  Solist kariyerine bundan sonra devam etmek istediğini söyleyen Ezgi, "ikinci single'ım bir cover olacak. Bu bir Sezen Aksu bestesi olacak ve 2020'nin hemen başında yayınlanacak. Sonrasında kendi bestelerimden oluşan bir albüm yapma hayalim var. Albümümün CD olarak basılmasından çok plak olarak basılmasını tercih ederim" dedi.

11.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM