Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

Onu ilk diğer yorumculara verdiği besteleriyle tanıdık. En popüler olanı İrem Derici'nin seslendirdiği "Tek Tabanca" adlı şarkı oldu. Müzik tarzı kendine has özellikle taşıyor. Müzik üretmeyi ve bu farklılıkları göstermeyi seviyor. Mutfaktaki çalışmaları kendisine de uyarlamak istedi ve ilk teklisi "Güzel Kadın" ile müzik dünyasına yorumcu olarak merhaba dedi. Emrah Demiralp ile kısa bir sohbet yaptık

Emrah Demiralp Kimdir?

14 yaşında gitarla tanışarak müziğe başladım. Ardından davul çalmaya başladım ve uzun yıllar çeşitli gruplarda ve sanatçılara sahnede ve stüdyoda eşlik ettim. Bir yandan söz yazmak ilkokul yıllarında başlayan bir meraktı. Sonraki yıllarda beste yapmak ve bunları kaydederken basit aranjeler yapıp demolar oluşturmakla uğraşmak, bestecilik ve aranjörlük yolunda ilk adımlar oldu. Halen bestecilik ve aranjörlük çalışmalarım profesyonel olarak devam ediyor. Son yıllarda kendi bestelerimi söylemeye başladım ve bu da benim için yeni bir şey. Yaptığım akustik performans videolarımın ardından "Güzel Kadın" isimli teklim çıktı, bugünlerde onun heyecanını yaşıyoruz.

Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

"Güzel Kadın" Teklisi Nasıl Doğdu?

Sözü ve müziği Turgut Raviş'e ait bir şarkı "Güzel Kadın". Turgut benim çocukluk arkadaşım ve yaptığımız besteleri birbirimize dinletip fikirlerimizi paylaşıyoruz. Şarkıyı kendi grupları "Raviş" ile 2015 yılında yayınladılar. Turgut bir gün "Güzel Kadın"ın sesime yakışacağını düşündüğünü söyledi. Diğer sanatçılara beste veren biri olarak başkasının bestesini söylemek aklımda yoktu, ama şarkı o kadar güzel ki söylemek istedim. Şarkı beni içine aldı, bazı şarkılar böyledir, "Güzel Kadın" da büyük bi şarkı, yıllar geçse de kalacak insanların dilinde diye düşünüyorum.

Video klibin yönetmenliği kime ait ,hikayesinden bahsedermisin?

Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

Yönetmenimiz Utku Çılgın, görüntü yönetmeni Alter Güven, makyajımızda Cansu Çılgın ve güzel bir ekibimiz var. Modelimiz de Polina Chepurnova. Kadıköy'de yazın son günlerinde çektiğimiz ferah bir klip, samimi bir klip oldu. Kadıköy'ün ve Moda'nın dokusu şarkının ruhu ile uyumlu oldu. 

Sözü ve bestesi sana ait şarkılar verdiğiniz ünlü isim var mı?

Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

Birçok sanatçı arkadaşımda bestem var fakat en çok bilinen bestem İrem Derici'nin seslendirdiği "Tek Tabanca" oldu. Yakın zamanda sürpriz isimlerde beste ve yaptığım aranjeler dinleyici ile buluşacak, ben de heyecanla bekliyorum.

Yakın zamanda sahne var mı ?

Şu an Türkiye'nin birçok ilinde görüştüğümüz konser ve performans salonları var. Bunlar netleştikçe sosyal medya hesaplarımdan duyuracağız.

Sahne de ne tür bir repertuar dinleyici ile buluşuyorsun?

Performanslarımızda kendi şarkılarım, sanatçı arkadaşlarıma verdiğim şarkılarım ve büyük ustaların eserlerine yer veriyoruz. Zeki Müren de çalıyoruz, Aşık Veysel de. Bu topraklarda çok değerli türküler çok değerli eserler var, ve bunlar bize kalan miraslar. Ben de dilim döndüğünce yorumlamaya çalışıyorum.

Emrah Demiralp Tek Tabancı'nın Bestecisi Şimdi Yorumcu

Sosyal medya dan size nasıl ulaşılabilir?

Sosyal medyada emrahdemiralp olarak bulunabilirim. Daha çok İnstagram kullansam da diğer platformlarda da varım. 

Röportaj: Funda Alkan

10.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM