Ceren Necipoğlu Anısına İlk Kez Arp Festivali Düzenleniyor

Ceren Necipoğlu Anısına İlk Kez Arp Festivali Düzenleniyor

2009 yılında bir uçak kazasında hayatını kaybeden dünyaca ünlü arp sanatçısı Ceren Necipoğlu'nun anısına, bu yıl ilk kez düzenlenen Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali 15-19 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecek.

Sanatçının ablası A. İmre Tüylü'nün önderliğinde, "Sanat ve müzik aşkı, gençlerle yol bulsun!" sloganıyla düzenlenen festival, ömrünü arp sanatına adayan Necipoğlu'nun "paylaşarak öğrenme" misyonunu yaygınlaştırmayı; katılan tüm gençlerin yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı olmayı ve Türkiye'de arp sanatının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

Ceren Necipoğlu Anısına İlk Kez Arp Festivali Düzenleniyor
 

Sanat yönetmenliğini, dünyaca ünlü bir diğer arp sanatçısı Florence Sitruk'un üstlendiği Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali'nin programında; tüm dünyadan sanatçıların katılabileceği Solo Arp ve Oda Müziği Yarışmaları, konserler ve ustalık sınıfları yer alacak.

Festivalin Solo Arp Yarışmaları için başvurular devam ediyor. Pera Müzesi'nde, Young Hope (12-16 yaş) ve Young Artist (17-21 yaş) olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek yarışmalar için son başvuru tarihi 15 Aralık 2019. Başkanlığını, uluslararası arp sanatçısı Marielle Nordmann'ın üstlendiği Solo Arp Yarışmaları jürisi, eğitmen ve solo arp sanatçısı Irena Czubek-Davidson; piyanist ve pedagog Paola del Negro Plano; arp sanatçısı, besteci ve eğitmen Eleanor Turner ile arp sanatçısı ve öğretim elemanı Gözde Ece Yavaş'tan oluşuyor. Yarışma başvurularıyla ilgili detaylı bilgilere cnharpfestival.com adresinden ulaşılabilecek.

12.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM