CRR Konser Salonunda Neler Olacak?

CRR Konser Salonunda Neler Olacak?

CRR 'in yeni genel sanat yönetmeni Cem Mansur , CRR Konser Salonu ilgili projelerini açıkladı. AA'ya yaptığı açıklamada Mansur " Caz, Flamenko, fado ve Türk müziğinin en iyi örneklerini buraya davet etmeye devam edeceğiz. Bütün düşüncem, yapılan programların kendi içinde tutarlı olması. Buranın bir duruşunun olması" diyerek CRR Konser Salonunun gelecek vizyonu hakkında bilgi verdi.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrasnın kurucu şefi olan Cem Mansur,  13 yıldır Türkiye'nin değişik bölgelerinden seçtikleri gençlere özel bir eğitim verdiğini ve bu eğitim sonucunda bu gençlere Avrupa'da önemli sahnelerde sahne alma imkanı sunduklarını söyledi.

CRR Konser salonunda sadece klasik müziğin olmayacağını söyleyen Cem Mansur, "Benim buraya geldiğimi duyanlar, 'eyvah orada sadece klasik müzik olacak' diyor.  Hatta biri kapıdan uğrayıp 'Türk müziği olmaya devam edecek mi?' dedi. Edecek merak etmeyin dedim. Tabii ki her tür müzik olacak. Burası sadece konser vermek için inşa edilmiş bir alan.  Bir ayda çoğunlukla 30 gün var ve 30 tane klasik konser olmayacak tabii. Klasiğin dışında, orkestra konserleri, resitaller, oda müzikleri , atölyeler  ve masterclass çalışmalar olacak.  Aynı zamanda caz, Flamenko, fado ve Türk müziğinin en iyi örneklerini buraya davet etmeye devam edeceğiz" dedi.

17.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM