Kamuran Akkor -Arabesk'e Devam (Elenor Müzik- 2010)

Kamuran Akkor -Arabesk'e Devam  (Elenor Müzik- 2010)

Kamuran Akkor Türk müziğinin en önemli yorumcularından biri. Önce pop şarkılar seslendirdi sonra Arabeske girdi ve kariyerinin en iyi dönemlerini yaşadı. Özellikle Arabesk şarkıların vazgeçilmez yorumcusu oldu. Arada müzik piyasasından uzaklaşsa da hep iyi işler yaptı.

2010 yılında yayınladığı bu albümde, tıpkı albümün adında dediği gibi yaptı ve Arabesk bir albüm yayınladı. Arabesk müziğin düşüşte olduğu 2010lu yıllarda mesaj verircesine "Arabesk'e Devam" dedi.

On şarkının yer aldığı albümde Ali Tekintüre -  Ali İhsan Kısaç -  Cengiz Tekin gibi ustaların eserleri var. Albümü dinlerken bu büyük ustaların eserlerini ve şarkıların düzenlemelerini dinlerken biraz afalladım. Albümün en popüler şarkısı "Benim İçin Üzülme" bile ne çıkamamış. Bunun en büyük nedeni ise albümün çok koyu arabesk düzenlemeler içermesi.  Çok uçmuşlar, biraz bu yönü ile albüm ağır geldi bana. Sanki bir Arap albümü dinler gibi hissettim kendimi. Oysa bu künye biraz daha renkli bir arabesk albümü hazırlayabilirdi.

Albüm biraz bu özelliğinden biraz da fazla duyulmamış olmasından dolayı fazla bir ilgi görmedi. Kamuran Akkor gibi iyi ve kendi tarzı olan bir yorumcu adına vasat bir iş diyebilirim. Ama yine de iyi bir yorumcuyu dinlemek isteyenler, Arabesk müziği hakkında araştırma yapanlar ve en önemlisi Arabesk müziğini sevenler bu albümde bir şeyler bulacaktır.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

Şarkılar Ağlıyor
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Cengiz Tekin Büyük Aşkımız
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Ali İhsan Kısaç Bilmeden Geldim
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Cengiz Tekin Benim İçin Üzülme
Söz & Müzik: Ali Tekintüre Ümitlerim Bitince Gel
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Mehmet Aslan Birgün Sana Geleceğim
Söz: Fethi Demir     Müzik: Ali İhsan Kısaç Ben Aşkımın Yanındayım
Söz & Müzik: Ali Tekintüre Sevmek Ne Güzel
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Yavuz Taner (Durmuş) Köşe Kapmaca
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Yavuz Taner (Durmuş) Güldür Yüzümü
Söz: Ali Tekintüre     Müzik: Yavuz Taner (Durmuş)

11.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM