Son 15 Yılda Üretilen Şarkılar Gelecekte Hiç Hatırlanmayacak

Son 15 Yılda Üretilen Şarkılar Gelecekte Hiç Hatırlanmayacak

ENBE Orkestrasının 2018 yılı albümünün çıkış şarkısı "Yarım Sevda" ile adını geniş kitlelere duyurduktan sonra 2019 yılının Ekim ayında Sezen Aksu imzalı  "Ateş Böceği" adlı şarkıyı seslendirerek solo kariyerine devam eden Ezgi Ayçe, TRT FM'de Michael Kuyucu'nun programında popüler müziğin sevilen klasiklerini seslendirdi.

Ezgi Ayçe, Altan Çetin'in kendisini Behzat Gerçeker'le tanıştırması sonucunda 2018 yılında ENBE'nin albümünde yer alan bestesi ve sözü kendisine ait olan  "Yarım Sevda"yı seslendirerek müzik kariyerini başlattığını söyledi.a

15 Yıldır İyi Şarkı Çıkmıyor

"Hayalim kendi bestelerimden oluşan bir albüm yapmak" diyen Ezgi Ayçe,  müzik dünyasında kalıcı şarkılar üretilmediğinden yakındı ve kendisinin kalıcı besteler yapmak istediğini söyledi. Ezgi Ayçe, Michael Kuyucu'ya " Son on beş yılda üretilen şarkılara bakacak olursak bir gelecekte yine doksanların ve önceki dönemin şarkılarını dinleyeceğiz. Çünkü kalıcı şarkılar üretilmiyor. Son yıllarda üretilen kalıcı şarkıların sayısı bir elin parmakları kadar az. Bunlardan biri de 'Bağdat' " yorumunu yaptı. Ezgi, "Eğer müzik piyasası bu hızlı tüketim döngüsünden çıkmazsa müzik doksanlarda kalacak. Biz yıllar sonra klasikleşen şarkı dinlemek istediğimiz yine doksanlı yıllar ve öncesinde üretilen klasikleri dinleyeceğiz dedi.

Serdar Ayyıldız'la Bir Yıl Çalıştık

2019 yılının Ekiminde yayınlanan Serdar Ayyıldız'la beraber hazırladığı "Ateş Böceği" adlı şarkı için bir sen önce çalışmalara başladığını söyleyen Ezgi Ayçe, "Serdar'la bir yıl kadar çalıştık. Önce Eda Berker'in 'Beni Sana Hapsettim' adlı şarkısını seslendirecektik. Ama o şarkı bana uymadı. Sonra Serdar bir gün Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can'ın albümü için verdiği "Ateş Böceği" adlı besteyi önerdi. Bu şarkıya çalışmaya başladı ve ortaya çok güzel bir şarkı çıktı. İzinlerini aldık ve yayınladık" diyerek ikinci single'ının hikayesini anlattı.

30.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM