The Beatles Grubunun Eşyaları Açık Arttırmada!

The Beatles Grubunun Eşyaları Açık Arttırmada!

The Beatles grubunun 1960'lı yıllarda şoförlüğünü yapan Alan Herring, üyelerin arabada bıraktığı bazı eşyaları açık artırma ile satışa çıkaracak. Duvar Gazete'sinin haberine göre satılacak eşyalar arasında Ringo Starr’ın aldığı bir park bileti, George Harrison’a ait bir gitar ve John DUVAR The Beatles üyelerinden Ringo Starr ve George Harrison’ın bir dönem şoförlüğünü yapan Alan Herring, meşhur dörtlünün Mercedes marka aracının arka koltuğunda unuttuğu eşyalardan bir kısmını açık artırmaya çıkardı. Herring’in satışa çıkardığı eşyalar arasında John Lennon’ın, kendisiyle özdeşleşen yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerinden biri de bulunuyor.Alan Herring, John Lennon’ın gözlüğü koltukta bıraktığını daha sonra ise kendisine verdiğini anlattı. Herring, “John araçtan indiğinde gözlüğü arka koltukta bıraktığını fark ettim. Çerçevelerden biri gözlük sapından ayrılmıştı. Tamir ettirmemi isteyip istemediğini sordum. Bana endişe etmememi, onların sadece görüntü için olduğunu söyledi” dedi.

The Beatles Grubunun Eşyaları Açık Arttırmada!
Herring’in hiç tamir ettirmediği gözlüğün 8 bin sterline (yaklaşık 60 bin TL) alıcı bulması bekleniyor. Satışa çıkarılan diğer eşyalar arasında Ringo Starr’ın aldığı bir park bileti, çakmak, grup üyeleri tarafından giyilen tişörtler ve George Harrison’a ait bir gitar da var. Bilet ve gözlüğün 25 Nisan 1969’da Herring’e verildiği belirtiliyor. 2 sterlinlik park biletinin 1500 sterline (11 bin TL), Harrison’ın gitarının ise 60 bin sterline (yaklaşık 445 bin TL) satılması bekleniyor.

Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca bu eşyaları saklayan Alan Herring, satış kararının kendisi için ‘duygusal’ bir seçim olduğunu söyledi. Herring, ‘Beatles ile birlikte çalıştığı o çok özel döneme ait hatıralarının kendisi için çok daha önemli olduğunu’ belirtti. Sotheby’s müzayede evi tarafından yapılacak açık artırma 6-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşecekLennon’ın kırık gözlüğü var. Müzayededen 500 bin TL'ye yakın gelir bekleniyor.

02.12.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM