Eflatun'un OFLAYA OFLAYA Bestesini Kim Redetti?

Eflatun'un OFLAYA OFLAYA Bestesini Kim Redetti?

"Uçsuz Bucaksız Müebbet Hayalet" adlı diital maxi single'ını müzik marketlere sunan EFLATUN Michael Kuyucu'nun TRT FM'deki programında hem ilginç açıklamalarda bulundu hem de bir akustik dinleti sundu.

Yağdır Mevlam Su'yu Coverladı

Üç şarkının yer aldığı maxi single albümünün çıkış şarkısı "En Güzel Ben Sevdim" adlı şarkısının düzenlemesi üzerine 6 ay çalıştığını ve beş tane farklı düzenleme yaptığını söyleyen EFLATUN, bu albümünde seksenlerin önemli TSM Klasiği "Yağdır Mevlam Su"yu da coverladı. Cover şarkıların yaparken yeniden hazırlanan bir eski şarkıya başka bir pencereden bakılması gerektiğini söyleyen EFLATUN,  "Çok kötü coverlar yapılıyor. Özellikle yapılan proje albümlerde seslendirilen coverların "kötü ötesi" olduğunu söyledi.

Eflatun'un OFLAYA OFLAYA Bestesini Kim Redetti?

"Oflaya Oflaya"yı İlk Ayşegül Aldinç Dinledi

"Oflaya Oflaya" adlı bestesini ilk  Ayşegül Aldinç'e dinlettiğini söyleyen Eflatun, "Şarkı o an ona geçmedi, şarkıların da kaderi kısmeti vardır. Daha sonra şarkıyı Burcu Güneş'e dinlettim. Burcu Güneş şarkıyı dinledikten altı ay kadar sonra beni aradı ve şarkıyı seslendirmek istediğini söyledi. Şarkı böyleyece Burcu Güneş'in oldu" dedi.

26.01.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM