Pınar Aylin - Yazık Oldu (Single) (Ossi Müzik - 2019)

Pınar Aylin -  Yazık Oldu (Single) (Ossi Müzik -  2019)

Doksanların en başarılı pop müzik yorumcularından biri olan, iki binli yıllarda üretimlerini azaltsa da iyi şarkılarla müzik dünyasında varlığını sürdüren Pınar Aylin, müziğe verdiği aradan sonra yayınladığı ikinci single'ında slow bir şarkı ile müziksevere merhaba dedi.

Yabancı bir şarkı üzerine Pınar Aylin'in kendi yazdığı sözlerden oluşan "Yazık Oldu" şarkısı romantik bir şarkı. Şarkının düzenlemesini Sadun Ersönmez yapmış. İyi bir düzenleme yapılmış, yaylılar canlı çalınmış mesela. Yani şarkıda işin ucuzuna kaçılmamış. Elektronik ses nerdeyse hiç duyulmuyor.

Şarkı bir ayrılık şarkısı, güzel kurgulanmış romantik, hatta biraz da hüzünlü bir şarkı. Pınar Aylin, karakteristik sesi ile şarkıya ruhunu katabilmiş. Pınar'ı dinlerken, doksanlı yıllarda ki müzik üretiminde ne kadar büyük bir çeşitlilik olduğunu anlıyorsunuz. Pınar Aylin mesela karakteristik bir sese sahip. 2010lu yıllarda ortaya çıkan vokallerin nerdeyse hepsinin vokal tınıları aynı. Pınar Aylin bu tını içinde farkını hissettiriyor.

"Yazık, yazık, yazık oldu bize.."

Ayrılık yaşayanlar, bu şarkıdan etkilenecek. Beğenecek.

Kaliteli, iyi bir slow şarkı olmuş.

Albümde Yer Alan Şarkı:

YAZIK OLDU (Ya Sidi)

Söz: Pınar Aylin

Söz-Müzik: Hend Ahmed Hassan-Carlos Robles Arenas-Rassim Biyikli-Eric Satie

(Editör A Paris, Washi Washa, Wixen Music UK Ltd c/o Pelikan Müzik Yayımcılık)

Düzenleme: Sadun Ersönmez

05.02.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM