İbrahim Gökçek: 'Tek İsteğim Adalet'

Grup Yorum üyesi müzisyen İbrahim Gökçek, konserlerinin yasaklanması, müzisyen arkadaşlarının terör örgütü listelerine sokulması ve haklarında verilen hapis cezalarına karşı seslerini duyurmak için tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'ndeki hücresinde 3 Ocak'tan beri ölüm orucunda.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre Tek isteğinin adalet olduğunu belirten Gökçek, "Bizler mafyacılık mı yaptık, uyuşturucu mu sattık? Halk için ücretsiz konserler verdik. Amerika'ya karşı şarkılar yaptık. Yoksulların, madencilerin, işçilerin sesi soluğu olduk. Bunun için terör listelerine konduk. Şu an ise yapılacak en son şeyi yapıyorum. Bu büyük saldırıya karşı barikat olmaya çalışıyorum" diyor.

Gökçek: "Cezaevi 2. müdürü ile psikolog hücreme geldiler. Onlara durumu anlattım. Sağlığımla ilgili bir talepte bulunmadım. Tek istediğimin adalet olduğunu söyledim. Şu an için herhangi bir zorla müdahale girişimi olmadı. Gardiyanlar aracılığıyla telkinde bulunmalar hep oluyor. Cevaben ölüm orucunda olduğumu hatırlatıyorum."

07.02.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM