Günümüzde Müzik Propaganda Aracı Olarak Kullanılıyor

Günümüzde Müzik Propaganda Aracı Olarak Kullanılıyor

Grup Kıyam'ın yeni albümü "İkra" yakında müzikseverlerle buluşacak. Grup üyelerinden Muhammed Furkan Gökçe "Günümüzde müzik propaganda aracı olarak kullanılıyor. İşin içine müzik girdiğinde çalışmalarınızın çok farklı boyutlara ulaştığını da görebiliyorsunuz. Bir gayemiz var ve biz müziği tebliğin bir aracı olarak görüyoruz." diyor.

Yeni Şafak Gazetesi'ne konuşan Grup Kıyam şu sözleri ekledi;
"Gençler şu anda rap üzerinden inanılmaz derecede madde bağımlılığı gibi tamamen zevk düşkünlüğüne özendiriliyor. Biz de diyoruz ki rap içerisindeki isyan kavramının asıl anlamının ne olduğunu anlatalım. Rap eserimizde isyanın bir zalime yapıldığında doğru bir isyan olacağına dikkat çekiyoruz."

"Suriye'deki insanlık dramına değindiğimiz, 'Bir Ses Ol' adlı bir eserimiz var." diyen Kıyam, "Şu anda İdlip'te daha öncesinde Doğu Guta'da, Madaya'da , Halep'te, Hama'da, Humus'taki katliamlara ve dünyanın sessizliğine dikkat çektiğimiz bir eser oldu. Mısır'daki darbe sürecine değindiğimiz bir çalışma var. Bizim içerik kısmında sözlerimiz bu minvalde. İslam coğrafyasının dertlerini anlatıyoruz. Besteleyip profesyonel bir aranjeye çevirdiğimiz zaman daha farklı, tek düze gitmeyen eserler üretmek için farklı müzik formları kullandık. Örneğin dünden bugüne Filistin ile ilgili dualarımızı, temennilerimizi anlattığımız 'Ey Esmer Acı' adlı parçayı kemanların ağırlıkta olduğu sinematik bir eser olarak tasarladık." diye konuştu.

20.03.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM