YouTube Korona Salgını İçin Nasıl Bir Önlem Aldı?

Google'ın CEO'su 20 Mart 2020 Cuma günü yaptığı özel açıklamada Korona Pandemi süresi boyunca İngiltere dahil olmak üzere Avrupa kıtasında yer alan ülkelerde ki internet kullanıcıların bant genişliği kullanımını aza indirmek için video akış kalitesini düşüreceğini açıkladı.

Benzer bir uygulamayı NETFLİX'te yapmış ve Korona nedeniyle evde kalmak zorunda olan insanların internet kullanımlarına destek olmak amacıyla bu önlemi aldığını açıklamıştı.

Youtube yaptığı açıklamada "İnsanlar bu gibi kriz durumlarında güvenilik ve doğru haber almak için Youtube servisinden faydalanıyor. Daha fazla ziyaretçi var. İnternete aşırı bir yüklenmenin yaşandığına dikkat çeken Youtube yetkilileri sistemimizi otomatik olarak daha az ağ kapasitesi kullanacak seviyeye gertireceğiz." Dedi.

YouTube CEO'su Susan Wojcicki ve AB Komisyonu üyesi Breton arasında yapılan toplantıdan sonra AB'deki tüm trafiği geçici olarak standart tanımlı hale getirme taahhüdünü verdiğini açıkladı. Wojcicki "Sistem stresini en aza indirgemek ve aynı zamanda iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için üye devlet hükümetleri ve ağ operatörleri ile çalışmaya devam edeceğiz." Diyerek Korona pandemi sırasında evlerinde kalan insanlara teknolojik destek vereceğini açıkladı.

24.03.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM