Reyhan Karaca - Aşk Tutulması (Ossi Müzik -2020)

Reyhan Karaca -  Aşk Tutulması (Ossi Müzik -2020)

Reyhan Karaca müzik dünyasının en kıdemli kadın vokallerinden biri. Doksanlarda da vardı, iki binlerde de vardı. Aralıklarla da olsa hep üretiyor. Her ne kadar o hep "Sevdik Sevdalandık" ile anılsa da sonrasında epey güzel şarkılar yayınladı.

2020 yılının başında "Aşk Tutulması" adlı şarkısında orta ve yüksek ritim ortasında bir şarkı yayınladı. Şarkının özelliği Reyhan Karaca'nın kendi bestesi olması. Sözleri son dönemlerde Ossi Müzik ile beraber çalışmalara imza atan Sadettin Dayıoğlu'na ait şarkının düzenlemesini Emre Gören yapmış. Emre Gören'i daha önce pek dinlemedim, bu şarkıda ki sound performansı oldukça iyi. Ritim , bas ve yaylıları oldukça güzel kullanmış. Şarkının ritminin bir inip çıkması dışında genelde iyi bir düzenleme olmuş diyebilirim.

Reyhan Karaca bu teklisinde ki imajı ile epey bir dikkatleri çekti. Çektirdiği fotoğraflar çok başarılı, yorumcu imajını adeta baştan sonra yeniledi. Bu imajı epey fresh ve trend olmuş.

"Aşk Tutulması" sound olarak güzel bir şarkı ama şunu da söylemek isterim , Reyhan daha güzel şarkılar yaptı geçmişte. Bir tık daha iyisini yapabilirmiydi? Bence Evet. Bu açıdan vaktığımızda şarkı belki vasatın üstünde bir ilgi alamayacak, ama Reyhan Karaca hem görsel imajı ile hem de bu şarkıdaki soundu ile gelecek adına "ben hala burdayım" diyecek.

AŞK TUTULMASI

Söz: Sadettin Dayıoğlu (Ossi Müzik)

Müzik: Reyhan Karaca

Düzenleme: Emre Gören

02.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM