Edis Hangi Reklam Filmindeki Rolüyle Ödül Aldı?

Edis Hangi Reklam Filmindeki Rolüyle Ödül Aldı?

Dünyanın en prestijli yaratıcı reklamcılık yarışmalarından New York Festivals Advertising Awards'da Mastercard Türkiye, şarkıcı Edis ile yaptığı "Paha Biçilemez Bir Şey Başlat" reklam kampanyasıyla bir bronz iki finalist ödüle layık görüldü.

YenBirlik Gazetesi'ne göre Mastercard Türkiye, dünyanın en yaratıcı reklam kampanyalarının yarıştığı New York Festivals Advertising Awards'dan bir bronz olmak üzere iki finalist ödülle döndü. Mastercard Türkiye'nin "Toplu Ulaşımda Temassız Mastercard Projesi" için Edis Görgülü ile yaptığı "Paha Biçilemez Bir Şey Başlat" kampanyası Gerilla / Lokasyon Odaklı Medya Kullanımı kategorisinde bronz ödül alırken, Kredi Kartı ve Açık Hava / Ulaşım kategorisinde finalist ödülünü aldı.

Kampanyanın yaratıcısı 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer'ı Alemşah Öztürk ise "4129Grey olarak, fark yaratan ve markanın hedeflerine maksimum faydayı sağlayan projeleri çok seviyoruz. "Paha Biçilemez Bir Şey Başlat" projemizde de Edis'le ortaya çıkarttığımız şarkı ve klip organik olarak çok izlenen, Kore'ye kadar taraftarları olan bir fenomene dönüştü. Bize böyle bir proje yaratma şansı veren müşterimiz Mastercard'a çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Edis Görgülü'nün yazdığı "Paha Biçilemez Bir Şey Başlat" şarkısının klibi, hareket halinde bir otobüste çekilmişti. Trafiğe açık alanda, hareket halindeki bir belediye otobüsünde geçen ve canlı deneyimle çekilen klip, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Edis'in Temassız Mastercard'ını okutmasıyla başlayan klipte sıradan bir belediye otobüsü, 21 farklı yere gizlenen ışıklar ile bir video klip setine dönüştürülmüştü. Klip, sadece Türkiye'de değil dünyanın farklı ülkelerinde de büyük ilgi uyandırmıştı.

31.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM