Fazıl Say Hangi Ödüle Aday Gösterildi?

Fazıl Say Hangi Ödüle Aday Gösterildi?

Fazıl Say, iki yılda tamamlayarak bu yıl müzikseverlerin beğenisine sunduğu Beethoven'in 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle, Alman Klasik Müzik Ödülleri'ne 'Yılın Enstrümantal Kaydı' ve 'Yılın Enstrümantal Sanatçısı' dalında aday gösterildi.
Piyanist ve besteci Fazıl Say, Alman Klasik Müzik Ödülleri'ne (Der Deutsche Klassikpreis- Opus Klasik 2020), 'Yılın Enstrümantal Kaydı' ve 'Yılın Enstrümantal Sanatçısı' dallarında aday gösterildi.

YeniBirlik Gazetesi'nin haberine göre Anadolu Ajansı'nın (AA) aktardığına göre sanatçı Fazıl Say, iki yılda tamamlayarak bu yıl müzikseverlerin beğenisine sunduğu Beethoven'in 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle, Alman Klasik Müzik Ödülleri'ne 'Yılın Enstrümantal Kaydı' ve 'Yılın Enstrümantal Sanatçısı' dalında aday gösterildi.
Kazananlar sonbaharda ilan edilecek, ödüller de 18 Ekim 2020'de Berlin'de takdim edilecek.

Ödüle aday gösterildiğini sosyal medya hesabından duyuran Fazıl Say, duygularını şöyle ifade etti: "Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem yılın enstrümental kaydı hem de yılın enstrümental sanatçısı dallarında...Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven'e. Bu dev kayıt projesi ile kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum, elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti."

11.08.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM