İlham Gencer - Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Müzikotek-2019)

İlham Gencer -  Bak Bir Varmış Bir Yokmuş  (Müzikotek-2019)

Türk pop müziğinin başlangıcı olarak tanımlanan ilk Türkçe sözlü pop müziği şarkısı olarak tarihe geçen "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" adlı pop klasiğinin 58 yıl sonra yeniden güncel teknoloji ve soundlar eşliğinde yeniden icra edildiği bu çalışma sınırlı sayıda plak olarak yayınlandı.

Müzikotek tarafından hazırlanan prodüksiyonda İlham Gencer'in yorumu ile yeniden hayat bulan "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş"a bir de klip çekildi. Tamamı akustik enstrümanlarla hazırlanan şarkıda Bas - Trompet - Saksofon - Trombon - Gitar – Klavye ve Davul kullanılarak özüne sadık renkli bir düzenleme hazırlanmış.

Az sayıda LP olarak ve özellikle kolleksiyoncuların ilgisini çekmeye bir çalışma olan bu projede şarkının yedi farklı versiyonuna yer verilmiş. Şarkının Fransızca, yani orijinal versiyonunun da yer aldığı plakta Erdem Helvacıoğlu tarafından yapılan biri Türkçe biri Fransızca iki remixde yer alıyor.

Çok anlamlı ve gerçekten de çok özel bir proje olmuş. Müzikotek adına projeyi hayata geçiren Dağhan Baydur, Türk pop müziği adına çok kaliteli bir işe imza atmış. Hem İlham Gencer'in hem de "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş"un 2019 model soundlarla karşımıza çıkması hem güzel bir nostalji olmuş hem de müzik adına başarılı bir tarihsel güncelleme olmuş.

Plakta Yer Alan Şarkılar:

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Açılış) /Süre 03:49 C'est Ecrit Dans Le Ciel / Süre 03:34 C'est Ecrit Dans Le Ciel (Serkan Çağrı – Enstrümantal Klarinetli Versiyon) / Süre 03:48 Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Radio Edit) /Süre 03:29 Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Erdem Helvacıoğlu Remix) 03:53 C'est Ecrit Dans Le Ciel (Erdem Helvacıoğlu Remix) /Süre 03:53 Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Kapanış) /Süre 00:22

 

02.09.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM