Bağzıları, 'Rakıya Meyletti'

Bağzıları, 'Rakıya Meyletti'

Alternatif müziğin sevilen gruplarından Bağzıları, "Meylettim Rakıya" isimli yeni çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Söz ve müziği Ömer Naldemir, düzenlemesi Ali Sak imzası taşıyan şarkının mixi Ali Sak'a, masteringi ise Aras Tüysüz'e ait.

Sound olarak biraz daha elektronik, analog ve alternatif synth pop ögelerin barındığı yeni dönemlerinin başlangıcı niteliğinde olan ve geçtiğimiz günlerde yayımladıkları "Sadece Biraz Güzelsin" isimli şarkıları ve video klipleriyle beğeni toplayan grubun yeni çalışmaları "Meylettim Rakıya" da yeni soundlarının devamı niteliğinde.

Ömer Naldemir bu süreci ve şarkının üretim aşamasını şu sözlerle özetliyor: "Bir önceki şarkıdan sonra bu sefer biraz dinlenmeye geçiyoruz. Özellikle sözler ve vokal biraz türkü formunda. Aslında grup ilk kurulduğu zaman yazılmış bir şarkı. Bir köşede beklerken artık hayat bulması gerekiyordu. Şarkı artık dinleyicilere emanet.."

Bağzıları, şarkının Burcu Karademir yönetmenliğinde A2 Studio'da çekilen ve stil danışmanlığını Bedirhan Taşçı'nın üstlendiği video klibiyle yine dikkatleri üzerine toplayacak.

06.02.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM