Semiha Yankı'dan Yıllar Sonra Eurovision İtirafı

Semiha Yankı'dan Yıllar Sonra Eurovision İtirafı

www.muzikonair.com'un haberine göre Semiha Yankı Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayımlanan Dur Bi Dinle programına konuk oldu. Yaşam öyküsüne dair merak edilenleri anlatan usta sanatçı, Eurovision yıllarına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Eurovision günlerini yaka silkerek anlatan Yankı, aldığı hiçbir ödülün, yaptığı hiçbir şarkının Eurovision ve "Seninle Bir Dakika"nin önüne geçememesinden çok rahatsız olduğunu dile getirdi.
Semiha Yankı'nın Eurovision ile ilgili açıklamaları;
"Eurovision'a şimdi gidip, ülkeyi temsil edebilenler çok şanslı. Ben 17 yaşındayım belli bir harcırah verilmiş, para benim elimden alındı. Zaten lisan bilmem. Yanımda mutlaka tercüman olması gerekmez mi? Eurovision'da ülkeyi temsil etme hakkını kazanıncaya kadar bu kişilik (Erkan Özerman) yanımda yoktu benim. Adını bile anmak istemiyorum. Ne zaman birinci seçildim bu türedi. Kim niye getirdi? Hala daha sonucu yok. Aptalca ve şerefsizce davranışlara maruz kaldım. Çok kinliyim. Özellikle bu kişiye."
"Eurovision için Cemil İpekçi bana kıyafet dikmek istemiş ve nedense olmamış. Sevim Butik diye Ankara'da bir kadın yapmış bana göndermiş. Giydiğim kıyafet Rusya'da bir bölgenin etnik kıyafeti. Türkiye'nin yöresel kıyafeti ile alakası yok. Ne kadar abuk sabuk bir elbiseymiş. Ayakkabı bile bulamadılar ayağıma. Eski pabuçlarımı giymiştim ayağıma. Ayakkabı bile almadılar. Saçımı boyattılar yahu. Türkiye'de sarışın kadın olmaz dediler? Ne acayip. Alkoliğin birisi gelip bana 'Sen bana bunu giyeceksin' diyor. O kadar sinirleniyorum ki. Eurovision'da en büyük çileyi çeken benim herhalde…"

14.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM