Merve Boluğur: Cinselliğimi Çıkaran Sözler Yazıyorum

Merve Boluğur: Cinselliğimi Çıkaran Sözler Yazıyorum

YouTube'da kanal açtıktan sonra sürpriz şekilde müzik piyasasına atılacağını duyuran, sosyal medya paylaşımlarıyla sıkça magazin gündemine gelen Merve Boluğur (34); "evlilik", "annelik", "oyunculuk" ve "estetik" ile ilgili hakkında merak edilen soruları yanıtlarken, en büyük pişmanlığını ve formunun sırrını da anlattı.

2017 yılında rol aldığı 'İçimdeki Fırtına' dizisinden sonra ekranlardan uzak kalan Merve Boluğur, 2022'de sözlerini kendisinin yazdığı şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kendine yeni bir kariyer çizen Boluğur, Acunn.com'dan Şebnem Ber'e verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Şu anda gerçekleştirmek istediğin bir hayalin var mı?
Evet, bir hayalim var. Müzikle ilgili bir şey yapmak istiyorum. Önceden farkında olmadığım bir yeteneğimi keşfettim. Bir gün evde otururken şarkı sözü yazmaya başladım. Başta çok kötü geldi ve kendimi kıyaslamaya başladım, 'Bu Yıldız Tilbe kadar, Sezen Aksu kadar iyi değil' diye. Kendi tarzımı bulmaya karar verdim ve Merve olarak özgür, kadınsı tarafımı ve cinselliğimi çıkaran çok güzel sözler çıkarmaya başladım. Yazdıklarım artık çok içime siniyor.

Evlilik sana göre mi?
Bunu çok düşündüm. Galiba evlilik bana göre değil. Çok emin değilim ama. Evlilik, iyice düşünerek tartarak yapılmalı. Hele ki anne olmak, çok ciddi bir karar.

Anne olmak ister misin?
Bazen hormonel olarak hissediyorum. Ama bilmiyorum. Anneliğe çok ciddi bakıyorum. O çocuğa özgüven aşılamam çok önemli. İstediğini yapmasını entegre etmem lazım. O sevgiyi gerçekten verebilmeliyim, ona vakit ayırabilmeliyim. Bilemiyorum. Annelik çok zor bir şey.

Pişmanlıkların ne?
'Sana çok aşığım' demediğim için pişmanım. Aslında duygularımı belli ederim ama sözel ifadede sıkıntı çekerim. Mesela aşkımı resim yaparak ifade ederim, onun sevdiği bir şey çizerim. Ama sözel olarak hiç 'sana aşığım' demedim hayatımda. Bunu diyemediğim için pişmanım. Ancak zamanla aştım sanırım. Köpeğim Çiko'nun gidişi bana büyük bir hayat dersi oldu. Onun için her gün ağlıyorum. Geceleri kalkıp mezarlığına gidiyorum. Dışarıdan rahat biri gibi gözüksem de, gerçekten duygusal bağ kurduklarıma karşı derin bir tarafım var. Onları çok özel bir yere koyarım.

06.12.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM