Murat Güneş Michael Kuyucu'nun Konuğu Oldu

Murat Güneş Michael Kuyucu'nun Konuğu Oldu

 Müzik dünyasına 250’den fazla beste ve söz kazandıran ve son 15 yılda nerdeyse tüm popüler yorumcularla çalışarak onlara şarkılarını veren müzisyen Murat Güneş, ilk solo çalışması “Kalp Farkı”nı CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’ya anlattı.


Çocukluğundan beri müzikle ilgilenen ve şarkı söylemenin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Murat Güneş, babasının kendisinin müzikle ilgilenmesini istemediği için İTÜ Maden Mühendisliğinde eğitim gördüğünü ve buradan mezun olduğunu söyleyen Murat Güneş, üç yıl süren bir konservatuvar eğitimi macerası yaşadığını ama devamsızlıktan kaldığı için mezun olamadığını söyledi.

Murat Güneş Michael Kuyucu'nun Konuğu Oldu

Murat Güneş, Michael Kuyucu’ya farklı yorumculara verdiği ve popüler olan bestelerinin de hikayesini anlattı. Gökhan Türkmen’e verdiği “Sen İstanbul’sun” adlı bestesinin sözlerinde olduğu gibi gerçek bir hikayeden yola çıkarak Beşiktaş’ta deniz kenarında bestelediğini söyledi. “Unutma Beni Çiçekleri” adlı bestesini ise “unutma beni” adında bir çiçeğin varlığını öğrendikten sonra bestelediğini söyleyen Murat Güneş, Yaşar’ın son albümünde yer alan şarkıların tamamının kendisine ait olmasından gurur duyduğunu ve bunun kendisi için yaşadığı dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

19.07.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM