Bahadır Tatlıöz, Deprem Bölgesine Giderken Nasıl Dolandırıldı?

Bahadır Tatlıöz, Deprem Bölgesine Giderken Nasıl Dolandırıldı?

Bahadır Tatlıöz; geçtiğimiz gece deprem bölgesine gitmek üzere kiralamaya çalıştığı araç şirketi tarafından dolandırıldı!
Sanatçı sosyal medya hesaplarından halkı bilinçlendirmeye çalışarak duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Aslında gündem acı ve keder dolu iken bu paylaşımı hiç yapmayacaktım. Toplum olarak hepimiz sadece afet bölgesine ve insanlarımıza 'Nasıl faydamız nasıl desteğimiz olur?' diye çabalıyoruz. Önemli olan tek konu bu. Diğer konular çok önemsiz geldi ilk başta!
Fakat dün yaşadığım olay sonrası yaptığım araştırmalarda bu vicdansızlar ve benzerlerinin deprem yardımına gitmek isteyen birçok insanı mağdur ettiğini ve etmeye de devam edeceğini öğrendiğim an tüm senaryo değişti benim için. Ulaşımın hayati önem taşıdığı bu günlerde bunu fırsat bilip alçakça milleti mağdur etmeye çalışanları yok etme hırsı bürüdü içimi.
Bu gibi vicdansızların önünün kesilmesi, iyi niyetli insanların bu utanmazların tuzağına düşmemesi inanılmaz önemli. Ben de dün aynı amaçlar ile araç kiralamak istedim ve bu tuzağa düştüm. Ben önemli değilim. Ama suç duyurusunda bulunurken detaylara hakim oldukça hiddetlendim... Bu vicdansızları ifşa edip başka insanları mağdur etmemelerini sağlamak tek dileğim. Afet bölgelerine ulaşmak ve destek olmaya çalışan bir çok insanın bu ve bunlar gibi sahtekarlar tarafından mağdur edilmesine izin veremeyiz... Bu sahte site ve sahte bilgileri muhakkak paylaşalım... Nasıl bir hal aldı dimi insanlık!
Bir yanda afeti fırsat bilip ihtiyaç malzemelerine zam yapanlar, diğer yanda yardım etmeye çalışanları dolandıranlar?"

11.02.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM