Lütfi Boşnak depremzedeler için şarkı besteledi!

Lütfi Boşnak depremzedeler için şarkı besteledi!

Tunuslu ses sanatçısı Lütfi Boşnak, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye'nin acısına ortak olmak için bir şarkı besteledi. 

Tunus Kültür Bakanlığı'nın Türkiye ve Suriyedeki depremzedelere yardım kampanyaları kapsamında başlattığı konser dizisinde son olarak Lütfi Boşnak sahne aldı.

Başkent Tunustaki Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen konser, Tunus Kültür Bakanı Hayat Kattat, Sosyal İşler Bakanı Malik ez-Zahi, Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Çağlar Fahri Çakıralp ve Türkiye Büyükelçiliği çalışanları ile yüzlerce Tunuslu tarafından takip edildi.

Konserinde Boşnak, Türkiyedeki depremzedeler için bestelediği 'Tek beden: Enkaz Altındakilere Mektup' şarkısını da seslendirdi.

"İKİ AYRI ŞARKI BESTELEDİM"
Konserin ardından Boşnak, yaşanan deprem felaketinin kendisini derinden etkilediğini ve iki yeni şarkı bestelediğini söyledi.

Boşnak, "Sanat insani bir mesaj, sanatçı da toplumun derinliklerine nüfuz eder. Bu yüzden bir nebze de olsa depremzede kardeşlerimizin acısını hafifletmek adına Türkiye ve Suriye için iki ayrı şarkı besteledim. Depremden sonra yalnız kaldıklarını düşünmelerini istemedim. Suriyeli kardeşlerimiz çok büyük zorluklar çekti, onları yalnız bırakamayız. Her zaman onlarla dayanışma içerisinde olacağız" dedi.

Depremzedelerin acılarına ortak olduğunu vurgulayan Boşnak, şunları kaydetti:

Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler bizim kardeşlerimiz. Depremzedelerle dayanışma bizim kardeşlik borcumuz. Bu yüzden kimseden teşekkür veya takdir beklemeden vazifemiz olanı yapmaya çalışıyoruz. Sanatçı olarak bu benim insani görevim. Gönüllü olarak verdiğimiz konserler, Allahın bana bir lütfu olan sesimi insanlığa destek için kullanma fırsatı veriyor.

"SADECE BİR KONSERLE YETİNMEYECEĞİZ"
Tunus Kültür Bakanlığı'nın depremzedeler yararına başlattığı yardım seferberliğine destek olacağını belirten Boşnak, şöyle konuştu:

Depremzede kardeşlerimiz yararına sadece bir konserle yetinmeyeceğiz. Tunus genelinde birçok kentimizde konserler vereceğiz. Konserlerde orkestramda yer alan müzisyen arkadaşlarım da tek kuruş para almadan çalışıyor.

02.03.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM