Billie Eilish, neden tüm sosyal medya uygulamalarını telefonundan sildi?

Billie Eilish, neden tüm sosyal medya uygulamalarını telefonundan sildi?

Grammy ödüllü şarkıcı Billie Eilish, artık sosyal medya kullanmadığını açıkladı. Ünlü isim, bu kararın kendisi için büyük bir olay olduğunu söyledi.

Grammy rekortmeni genç şarkıcı Billie Eilish, Conan O'Brien Needs A Friend podcast'ine katıldı. Röportajından alınan bir bölümde ünlü ismin telefonundan tüm sosyal medya uygulamalarını sildiğini söylemesi dikkat çekti.

Billie Eilish, "Artık bakmıyorum. Hepsini telefonumdan sildim ki bu benim için çok büyük bir olay. Çünkü dostum, senin büyüdüğün dönemde internet yoktu" dedi. 21 yaşındaki şarkıcı, sözlerine "Benim için hayatımın çok büyük bir parçasıydı ama çocukluğumun değil, Tanrı'ya şükür tablet bebeği değildim fakat dürüst olmak gerekirse, internetin mükemmel zamanında büyüdüğümü hissediyorum, o kadar internet gibi değildi, böyle bir çocukluğum vardı ve her zaman bir şeyler yapıyordum" diye devam etti.

Eilish, "Sonra ergenlik öncesi döneme geçtiğimde akıllı telefonlar vardı, biraz daha büyüdüğümdeyse şu anda var olan her şey mevcuttu. Ama ergenlik öncesi ve ergenlik döneminde ben de internettekilerden biriydim" diye ekledi.

'Happier Than Ever' şarkısının solisti, kendisiyle ilgili paylaşımlara bakmaktan nasıl rahatsız olduğunu anlattı.

Ünlü şarkıcı, "Ben internete giren biriyim. Ve olduğum kişi ya da yaşadığım hayat hakkında hiçbir şeyi değiştirmemek ve yıllar boyunca yaptığım şeyi yapmaya devam etmek ve yavaş yavaş izlediğim videolar ve internette gördüğüm şeylerin benim hakkımda olması. İğrenç, bundan hoşlanmıyorum" dedi.

"İnternetle ilgili beni korkutan bir diğer şey de sizi ne kadar saf yaptığı" diyen Eilish, "İnternette okuduğum her şeye inanıyorum. Ben de. Bunun aptalca olduğunu biliyorum ve bunu yapmamalıyım çünkü hepsinin doğru olmadığına dair kanıtım var; neredeyse hiçbiri doğru değil" ifadelerini kullandı.

04.03.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM