Can Oflaz'ın 'Bilmem'i Yayında

Can Oflaz'ın 'Bilmem'i Yayında

Can Oflaz, yeni albümü 'Yeniden'i 'Bilmem' şarkısıyla müjdeliyor. 1 Aralık'ta Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanacak 'Yeniden' albümü, 'Bilmem' şarkısıyla ön satışa açılıyor.

Sözü, bestesi ve düzenlemesi sanatçının kendisine ait olan şarkı, Can Oflaz'ın Bodrum'da hali hazırda sözü ve müziği bitmiş albüm şarkılarının kayıtları esnasında bir anda bir gecede ortaya çıkıyor. İskender Paydaş'ın stüdyosu Pay Recording Studio'da başlayan şarkı yazım, düzenleme ve kayıt süreci İstanbul'da Can Oflaz'ın kendi stüdyosu Dagobah Studios'da tamamlanıyor. Türkiye'nin en önemli yaylı gruplarından İstanbul Strings ile de birçok projede aranjör olarak yer almış olan Can Oflaz, kendi şarkısında ilk defa bir yaylı düzenleme yaptı. Aynı zamanda kuyruklu piyano gibi canlı enstrümanlarla da beslenen şarkının tüm davul partisyonları Can Oflaz tarafından tamamlandı. Farklı bir sentezin ortaya konulduğu şarkı, sanatçının kariyerinde yazmış olduğu önemli eserlerden biri olarak yer alıyor.

'Bilmem' şarkısı, 'Yeniden' albümünde de özel bir yere sahip. Bir aşk ve kendini keşfetme hikayesi olan albümde bu şarkının finali, başka bir şarkının başlangıcı aynı zamanda. Sürecin başından beri albümü bir bütün gibi gören sanatçı, artık hikayenin tamamını dinleyicileri ile paylaşacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getiriyor. Nakaratındaki "Yok dönemem geriye, sesimi duyan her yaşımla bir olana dek" sözü aslında Can Oflaz'ın, hayatına artık geçmişiyle yüzleşmeden devam edemeyeceğini, tüm korkularının karşısında durması gerektiğini vurguluyor.

09.11.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM