Müziğin Kilometre Taşları 3 Yayımlandı

Müziğin Kilometre Taşları 3 Yayımlandı

 Türkiye’nin en iddialı ve tek müzik tarihi belgesel radyo ve dijital medya programı “Müziğin Kilometre Taşları” programının üçüncü kitabı yayınlandı. Müzik dünyasının duayen yorumcu ve müzisyenlerinin kendi hayatlarına ait hiçbir yerde yayınlanmamış hikâye ve olayların yer aldığı kitapta yetmişlerden, iki binli yıllara kadar müzik dünyasında önemli başarılara imza atan otuz müzisyen ve yorumcu ile Doç. Dr. Michael Kuyucu tarafından yapılan mülakatlardan derlemeler yer alıyor.  Kitabın son bölümü Arabesk dünyasının efsane yorumcusu Bergen’in öldürülmesi ile ilgili özel bir bölüm de içeriyor.


Doç.Dr. Michael Kuyucu’nun kaleme aldığı “Müziğin Kilometre Taşları 3” adlı kitapta hem anılara yolculuk yapmak hem de müzik ve eğlence endüstrisinde yaşanan ilginç olayları okuyarak önemli hayat dersleri almak mümkün. 

Doç.Dr. Michael Kuyucu,  daha önce yayınlanan birinci ve ikinci kitabın devamı niteliğinde olan “Müziğin Kilometre Taşları 3” kitabı ile ilgili:

“Bu kitapta kâinatta olan canlı ve cansız her nesnenin bir kaderinin olduğunu göreceksiniz. Kaderimizi biz tayin edebilirmiyiz? Yoksa biz sadece bize tayin edilen kaderi mi yaşarız? Eğlence endüstrisinin en önemli ayağı olan müzik endüstrisine, bir dönem damgasını vuran ve müzik tarihinin önemli birer kilometre taşı olmayı başaran yorumcular, müzisyenler ve söz yazarları başarı ve başarısızlık , yükseliş ve çöküş hikayeleri bu kitapta derlendi.” Yorumunu yapıyor.

Türkiye radyolarının efsaneleşmiş müzik nostalji sohbet programı olan “Müziğin Kilometre Taşları” programının aynı zamanda resmi kitabı olan bu kitapta okuyucular bu güne kadar hiçbir yerde duymadıkları, okumadıkları ve görmedikleri olaylara tanıklık edecekler.

İşte Kitapta Yer Alan ve Tarihe Işık Tutan Olaylardan Örnekler

“Şöyle Sezen Aksu şarkısı gibi bir şey yapamıyormuyuz biz öldük mü?” Sözü hangi Pop klasiğinin doğmasına neden oldu?

Selçuk Ural’ın yorumuyla klasikleşen “Dertlerimi Zincir Yaptım” şarkısını kimin için yazıldı?

“Bu insanlar radyolarda aynı şarkıları duymaktan sıkılmadı mı? Diyen usta müzisyenin isyanı!

Ersay Üner, Demet Akalın’ı giderli şarkılarını seslendirmeye nasıl ikna etti?

Ahmet Kaya, Erdal Çelik’in müzik kariyerini nasıl etkiledi? Erdal neden müzik endüstrisinde ambargo yedi?

Sezen Aksu hangi yorumcuya “Git be oğlum sana ne şarkı yazacağım” dedi?

Akrep Nalan hangi virtüöze gitar satın alarak onun müziğe başlamasına yardımcı oldu?

Cengiz Coşkuner, Cengiz Kurtoğlu’na Neden Yıllardır Kırgın?

“Ona Dertlerimi Zincir Yaptım”ı Yapıyorsun Bana ‘Satmışım Anasını’ diyerek bestecisine sinirlenen duayen yorumcu kim?

Selami Şahin, Nazan Şoray’a iltifat ederken hangi besteyi yaptı?

Menajeri 50 bin Lira alırken kendisi 1.700 Lira alan başarılı yorumcu nasıl dolandırıldı?

Sırf Aşkın Nur Yengi’yi Dinlemek için saatlerce tuvalette kalan şarkıcı kim?

Zeki Müren’in vefat etmeden önce hazırlıklarını yaptığı ve kimsenin bilmediği albümün akıbeti ne oldu?

‘Selami Şahin’in kaderini ben belirledim’ diyen efsane popçu kim?

Mafya tarafından sahne ve Televizyona çıkması engellenen ve kariyeri bitme noktasına gelen yorumcu kim?

… Ve Dahası 

Gün ışığına çıkmamış onlarca müzik olayı “Müziğin Kilometre Taşları -3-“ adlı kitapta.

Müziğin Kilometre Taşları 3 Yayımlandı

Bergen Cinayetinin Bilinmeyenleri

Doç.Dr. Michael Kuyucu, “Müziğin Kilometre Taşları -3-“ adlı kitapta yakında çekimleri başlayacak olan ve  Serenay Sarıkaya’nın baş rollerini oynayacağı başarılı yorumcu Bergen’in hayatına dair geniş bir analiz de var. 

Bergen’in vefatı öncesinde yaşadığı son saatler ve Bergen cinayetinin geniş bir analizini içeren kitapta Türkiye’de ilk defa Bergen’in eski eşi Halis Serbest ile yapılan derinlemesine bir mülakat var. Bu mülakatta, Serbest, Bergen ile yaşadıklarını anlatırken Bergen’in vefatı ile ilgili görüşlerini yılları sonra kendi perspektifinden anlattı. Bergen, Halis Serbest ile nasıl evlendi? Yüzüne kezzap atılan yorumcunun basında “kezzap olayı” olarak geçen olayı nasıl gerçekleşti? Bergen’i öldüren eski eşi bugün o yaşadıklarından pişman mı? 

Doç.Dr Michael Kuyucu’nun sadece müziksever için aynı zamanda müzik eğitimi alan gençler ve müzik endüstrisinde çalışan tüm amatör ve profesyoneller için hayat dersleri içeren bir kitap olan “Müziğin Kilometre Taşları -3-“müzik dünyasının bilinmeyenlerini aydınlatıyor.

18.11.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM