HANDE YENER - Hipnoz ( Erol Köse Prd. -2008 )

HANDE YENER  -  Hipnoz   ( Erol Köse Prd. -2008 )

Sıcak , samimi ,, meydan okuyan Hande Yener gitmiş cool , duygusuz bir Hande Yener gelmiş. Elektronik müzik buna diyorlarmış demek ki .

Hipnoz albümü için söylenecek şey önceki albümünde ki ilk dull denemesini bu albümünde daha da abartan Hande Yener popüler kültürden daha da uzaklaşmaya başladı ve “ben artık bu oyunda yokum” dedi.

Çok riskli bir karar , her geçen gün kan kaybeden bir yorumcu haline geldi Hande, tabi ki bu ticari anlamda , yoksa bu elektronik müzik başlığı altında hazırladığı işlerin kalitesi yüksek.

Önceki albümünde bir cover vardı , şimdi o da yok. İlk şarkıdan son şarkıya kadar dımtıs dımtıs akan bir ritim ve birbirine benzeyen şarkılar. Melodikliği olmayan, duygusal seramonisi olmayan şarkılar.

Bu yönü ile incelendiğinde Hande Yener işini her geçen gün zorlaştırıyor , ya büyük para buldu ve bu ticari kaybını takmıyor ya da hayaller aleminde yalıyor Hande Yener.

Gelelim artılara Erol Temizel geç fark edilen bir yetenek , soundları – kayıtları ve düzenlemeleri çok başarılı , ona diyecek bir sözüm yok. Ama Hande olayı artık abarttı. Full elektronik bir albüm yani buda tartışılır ya onun ki elektronikte diğerleri değil mi ? Artık canlı üretilen albüm mü kaldı, Hande ‘nin önceki albümleri de elektronik ti “Acele Etme “ “Balon” senfonik orkestra ile mi düzenlendi.. Neyse bu ülkedeki kavram karmaşası ayrı bir konu ve buna sonunda Hande Yener “de iştirak etti.

Bu müzik türüne verilen isimde çok saçma ya neyse.. Demek ki cool , duygusuz dımtıs dımtıs şarkılara bu isim veriliyormuş.. Neyse ama gerçek şu ki bir müzik yazarı ve müziksever olarak üzülüyorum, madem ki bu tarza kafayı taktın bari al birkaç tane coverı buna uyarla, peki hiç mi slow söylemeyeceksin nerede “Acı veriyor” hadi “Balon” bakkaldı ama bir insan bu kadar da intihara sürüklenmez ki kardeşim.

Albümün müzikal kalitesine , sounduna lafım yok, tertemiz bir sound var , ama repertuar tek kelime can sıkıcı ..Al albümü dinle dördüncü şarkıdan sonra sıkılıyor altıncı şarkıdan sonra da başın ağrımaya başlıyor … Duygusal bir Akdeniz ülkesi insanına bu yapılır mı ? İki binli yıllarda bomba gibi eseceksin sonra harakiri yapacaksın, 2007 yılının MÜYAP ödüllerinin dağıtıldığı gecede gözlerim Hande Yener”i aradı , ne satış ödülü aldı ne digital ödülü..Bu mu olmalı yani ? Sen popun önemli ikonusun bu yaptığına bak !

Maalesef diyecek bir söz bulamıyorum üzülüyorum,

Albümü birbirine benzeyen on tane şarkı dinlemek isteyenler alabilir. Eski Hande Yener hayranları zaten onu bırakıyor her geçen gün.Eeee ne oluyor piyasada yeni Hande”ler türüyor. Bu iş mi ? Pinokyo pinokyo… Burnun uzayacakmış , millet kan ağlıyor sen yakaladığın ticari popülariteyi elinin tersi ile itiyorsun.Hayat acımasızdır , bu hayal dünyasından bir çıktın mı bir bakmışsın ki köşede yapayalnız kalmışsın , dikkatli olmak lazım.

Albümde Yer Alan Şarkılar :

1. Hipnoz
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

2. İyi Günler
Söz: Harun Tekin Müzik: Erol Temizel

3. Pinokyo
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

4. Kumar (Putlar)
Söz: Harun Tekin Müzik: Erol Temizel

5. Sanma
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

6. Yarasa
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

7. Yaban Gülü
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

8. Burdayım feat. Erol Temizel
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

9. Gece Gündüz
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

10. İp
Söz: Hande Yener Müzik: Erol Temizel

FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM