ZİYNET SALİ - Herkes Evine & Bizde Böyle ( D.M.C. - 2009 )

ZİYNET SALİ - Herkes Evine & Bizde Böyle  ( D.M.C. - 2009 )

2009 yılında ardı ardına başarılı hitler çıkaran ve popüler müzikte kendisini üst sıralarda konumlandırmayı başaran ZİYNET SALİ ’nin bu sürpriz single çalışması yorumcuya ayrı bir değer kattı.

Greek müzik alanında ki başarısına bir de Popüler müziği ekleyen ve müzikal anlamda erişimini arttıran Ziynet Sali  , “Herkes  Evine – Beş Çayı – Hava Hoş” adlı klipleri ile üçte üç yapan Ziynet Sali albümünde bir o kadar hit içerirken bir tane hit daha yakaladı.

Sezen Aksu’nun onun için yazdığı “ Bizde Böyle” adlı şarkının üç versiyonunu hazırlayan yorumcu DMC ‘nin de usta bir manevrası ile “Herkes Evine” adlı albümü ile beraber çift cd olarak müzik marketlere sundu. Double cd olarak hazırlanan albümde yorumcu üşenmemiş yeni fotoğraflar , imaj ve bir de üst kalite de klip hazırlamış. Mükemmel bir profesyonellik ve çalışma ile hazırlanan bu çalışma ile ZİYNET SALİ markası bir adım daha yukarı çıktı.

“Bizde Böyle” yer yer Ajda , yer yer Sezen , yer yer 80’ler yer yer günümüz soundunu çağrıştırıyor. Melodik bir şarkı olan “Bizde Böyle” özellikle yaylı düzenlemeleri ile dikkatleri çekiyor. Şarkının A bölümünde tipik bir Sezen Aksu şarkısı dinlerken nakaratta farklı bir tını yakalıyoruz.  Özellikle Sinan Ceceli’nin düzenlemesindeki yaylılar benim epey bir ilgimi çekti. Latin bir düzenleme olan Sinan Ceceli Versiyonu Kıvanç K’nın her zamanki  agresif soundlu versiyonu takip etmiş. Şarkının ana versiyonunun düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye ait. Single’da yer alan tüm versiyonların düzenlemeleri renkli ve heyecanlı. İyi bir şarkı yakalayan yorumcu bunu çok da başarılı bir klip ile destekleyince ortaya iyi bir iş çıkmış. Bu işe yorumcunun “Herkes Evine” adlı albümünü ekleyerek çift cd ve uygun bir fiyatla pazarlayan D.M.C.’de eklenince son derece başarılı bir ekip çalışması çıktı ortaya. Bence arşivlerinize koymanız gereken , hem müzikal anlamda zevk veren  , hem de tüketici olarak size kar getiren cebinizi ağrıtmayan bir albüm çalışması olan “Bizde Böyle – Herkes Evine”yi arşivinize eklemenizde fayda var. Şunu da belirtmekte fayda bu albüm çift olarak pazara sunulmuş ama tek cd fiyatına satılıyor.

Albümde Yer Alan Şarkılar :

CD 1 / Bizde Böyle (Single):

1. Bizde Böyle (Mustafa Ceceli Versiyon)

Söz: Sezen Aksu     Müzik: Robert Ljunggren

2. Bizde Böyle (Sinan Akçıl Versiyon)

Söz: Sezen Aksu     Müzik: Robert Ljunggren

3. Bizde Böyle (Kıvanch K. Versiyon)

Söz: Sezen Aksu     Müzik: Robert Ljunggren

CD 2 / Herkes Evine:

1. Herkes Evine

Söz & Müzik: Sinan Akçıl

2. Beş Çayı

Söz & Müzik: Sezen Aksu

3. Bu Gidişle

Söz & Müzik: Sinan Akçıl

4. Hop Hop

Söz & Müzik: Sinan Akçıl     Düet: Dj Funky C

5. Estirme Rüzgarı

Söz & Müzik: Sinan Akçıl

6. Hava Hoş

Söz & Müzik: Ersay Üner

7. Kıymetini Bil

Söz & Müzik: Sinan Akçıl

8. Olmaz Olsun

Söz & Müzik: Şanar Yurdatapan

9. Ahir Zaman

Söz & Müzik: Sofi Pappa

10. Gelin

Söz: Burcu Tatlıses     Müzik: Dimitris Lappas

09.03.2010
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM