Athena’ya Çalıntı Şarkı Suçlaması

Athena’ya Çalıntı Şarkı Suçlaması

Michael Kuyucu'nun hazırlayıp sundugu, Erdem Şengün'ün yönettigi Number One TV'de yayınlanan "Türkiye'nin Eurovision Serüveni" adlı tv belgeseline konuk olan yorumcu ARZU ECE , Michael Kuyucu'ya Eurovision şarkı yarışması ile ilgili uzun zamandır saklı tuttugu bir iddiasını açıkladı.

1989 yılında "Bana Bana" da Grup Pan'da solist olarak , 1995 yılında Melih Kibar'ın bestesi "SEV" de solist olarak iki kez Eurovision Şarkı Yarışmasına katılan ARZU ECE kalbinde gizli kalan bir düşüncesini yıllar sonra Michael Kuyucu'ya açıkladı.

ARZU ECE Number One TV'de yayınlanan "Türkiye'nin Eurovision Serüveni" adlı programda ATHENA Grubunun dedesinin bestesinen esinlerek yarışmaya katıldıgını açıkladı .

ARZU ECE  :  " Yarışmaya tarihi boyunca pek çok esinlenilerek hazırlanmış şarkı gitti. Bir tanesi de Sertab’ın şarkısıydı “Yaşmı da kurumu lalalala” Bu çok bilindik oyun havasının ana temasıydı. Bu ana tema olduktan sonra parçayı yapmak kolay, gerisi kolay.. Bir de ATHENA Grubu'nun seslendirdi[i “For Real” var, o sene çok kızmıştım onlara çünkü o benim  dededim eserinin bire bir ana temasının alınmış ve kullanılmış haliydi. “Bu gece barda gönlüm hovarda….” Bu Kadri Şençalar ’ın eseridir.

O yıl hop oturdum hop kalktım, bu adamın kemikleri sızlayacak dedim. İlk kez açıklıyorum..Bülent Osman’ın hatırı için, Bülent Ağabeye ayıp olmasın diye  ortalığı karıştırmamak için o dönem sesimi çıkartmadım, sustum. Ama artık zaman geçti söylüyorum." diyerek dedesine ait olan "Bu Gece Barda, Gönlüm Hovarda, Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar" adlı beste ile "For Real" arasında ki benzeşmeyi dikkat çekti.

23.05.2012
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM