ERDENER KOYUTÜRK - Unutlmayan Aşk ve Dans Şarkıları (Eko Prodüksiyon – 2013)

ERDENER KOYUTÜRK -  Unutlmayan Aşk ve Dans Şarkıları (Eko Prodüksiyon – 2013)

 

Tango müziğinin babasının oğlu Erdener Koyutürk müzik popüler müziğin bu kirliğine rağmen hala üretmeye devam ediyor. Bu çok önemli bir olay. Kendi yapım şirketini hala ayakta tutan Erdener Koyuytürk tango albümlerinin yanı sıra bu albüm gibi farklı içeriklerde ama nostaljik tınılar içeren albümler üretmesi müzik adına çok güzel bir renk.

Bu albümde on iki nostaljik coverın Türkçe sözlü versiyonları var. Albümün repertuarına baktığımızda müthiş bir repertuvar görüyoruz. Elvis Presley klasiği “İts now or never” – “ Besam Moucho” – “ Historia De Un Amor” – “ Are You Lonesome tonight” gibi dünya klasiklerinin Erdener Koyütürk tarafından yazılan Türkçe sözl versiyonları var. Dünya klasiklerinin, tüm zamanların en çok sevilen şarkılarının bir arada derlendiği albümün en büyük özelliği ilk kez bu klasiklerin Türkçe sözlerle bir arada toplanması.  

Muteavazı düzenlemerler hazırlanan şarkılar da Erdener Koyutürk genelde bir shanson yorumcusu gibi şarkılarını seslendirmiş. Promosyon ve diğer endüstriyel nedenlerden dolayı bu albüm kendisini fazla duyuramadı ama repertuarı bakımından mutlaka dinlenmesi gereken önemli bir albüm olduğunun altını çizmek lazım.


Albümde Yer Alan Şarkılar

1. Ya Şimdi Ya Hiç

2. Bekleme

3. Hayal

4. Rüyalarım Hep Seninle

5. Dönüş

6. Söylemek İstesem Sevdiğimi

7. Olduk Aşık Olduk

8. Aşk Kurşunu

9. Sen ve Ben

10. Sensizlik Şarkısı

11. Kollarımla Sardıkça

12. Bir Eski Şarkı

16.01.2015
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM