NÜKHET DURU - Sahnede ( Ossi Müzik – 2014)

NÜKHET DURU -  Sahnede  ( Ossi Müzik – 2014)

Müzik dünyasının en başarılı kadın vokallerinden biri olan Nükhet Duru’nun bu albümü Avrupa’da yayınlansaydı büyük olay olurdu. Ama maalesef Türkiye’de olay farklı. Nerdeyse bu albümü kimse bilmeyecek. Maalesef Türkiye’de canlı performans albümleri müzik firmaları tarafından önemsenmiyor. Sanki bu müziğin alıcısı yokmuş gibi davranılıyor. Ne müzik firmaları ne de medya bu albümlere hak ettikleri değeri vermiyor.


Sanatçının 19 Eylül 2005 tarihinde İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde verdiği konserin kaydından oluşan bu albümde senfonik orkestra ile seslendirilen 13 Nükhet Duru klasiğinden oluşuyor. Çok büyük bir koro ile ciddi bir çok sesli vokal tınısı içeren albümde Nükhet Duru’ya Surp Vartanants Korosu ve Feriköy İlk okulu korosu eşlik etmiş. Bu koro özellikle  “Beni Benimle Bırak” adlı şarkıda kendisini çok bariz bir şekilde göstermiş. Şarkı muazzam bir polifoni ile seslendirilmiş.

Nükhet Duru’nun ne kadar iyi bir yorumcu olduğunu bu albümdeki canlı performansı ile bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. Şarkıları çok iyi yorumlamış.  Albümde özellikle “Cambaz” – “ Anılar” – “İstanbul İstanbul” ve “Beni Benimle Bırak” şarkıları çok güzel bir şekilde hazırlanmış. Senfonik bir orkestra ile müzik icrasını özleyenler için müthiş bir fırsat. Nükhet Duru klasiklerinin büyük orkestra yapılan bu yorumları çok kaliteli ve her şeyden önemlisi çok yüksek bir müzikalite sunuyor. Mutlaka her arşivde olması gereken bir albüm.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Harp Ve Sulh   

“Feat: Feriköy İlkokulu Korosu ve Surp Vartanants Korosu”

2. Cambaz  “Feat: Feriköy İlkokulu Korosu”

3. Bir Nefes Gibi “Feat: Surp Vartanants Korosu”

4. İki Gözyaşı

5. Canım Yandı

6. Güneş

7. Anılar   “Feat: Surp Vartanants Korosu”

8. İstanbul İstanbul   

“Feat: Surp Vartanants Korosu”

9. Gerisi Vız Gelir

10. Al Beni de Yanına

11. Kaldırımlar

12. Beni Benimle Bırak 

“Feat: Surp Vartanants Korosu”

13. Biz Göçmüşüz 

19.03.2015
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM