ZİYNET SALİ – Bugün Adım Leyla ( DMC – 2014)

ZİYNET SALİ – Bugün Adım Leyla ( DMC – 2014)

 İki binli yıllarda yıldızını parlatan ve adım adım zirveye çıkan Ziynet Sali’den güzel bir prestij albümü. Bir yeni şarkısı ile ve iki cdlik konser kaydı ile üç cdlik bir albüm sunmuş. CD kutusu da tam doksanlardaki gibi kocaman olmuş. 90larda yayınlanan double cd kutuları gibi. Hafif nostaljik bir tını verdi bana bu kutu.


Albümde bir single var, “Bugün Adım Leyla” Sıla’nın sözlerini yazdığı bir şarkı. Hoş bir şarkı, tuttu da ama Ziynet daha güzellerini de seslendirdi.

İkinci CDde yorumcu son döneöm hitlerini seslendirmiş, canlı performans kayıtlarından oluşan CD 2 ve CD3 akustik müzikten hoşlananlar için çok özel bir tını. “Herkes Evine” tango olarak yorumlanmış. Bu düzenleme hoş olmuş.

Ziynet Sali bu konser albümünde şarkıları serbest formda seslendirmiş, bu onun yorumcu kimliğini göstermiş. Özellikle “Sevdim Seni Bir Kere”de mükemmel bir yorum var. “Sevenler Ağlarmış” ın düzenlemesi çok güzel.

Çok başarılı bir repertuvar içeren albüm setinin üçüncü cdsi Yunanca şarkıların ağırlıkta olduğu bir repertuvar içeriyor. Anna Vissi, Keti Garbi, Parios gibi önemli yorumcuların Türkiye’de bilinen şarkıları var. 

Yorumcunun Beşiktaş Kültür Merkezinde verdiği bu konser kayıtlarını albüme taşıması güzel olmuş. Albümün tek eleştirilecek noktası orkestranın yer yer sönük -  yalın kalması. Ama bu bugünün trend tarzı. Albüm tam arşivlik bir albüm, ancak şunu da söylemek istiyorum, bundan sonra Ziynet Sali’den daha büyük bir orkestra ile senfonik bir konser bekliyoruz.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

CD 1

1. Bugün Adım Leyla

CD 2

1. Gelemiyorum Yanına

2. Herşey Güzel Olacak

3. Rüya

4. Alışkın Değiliz

5. Herkes Evine

6. Sevdim Seni Bir Kere

7. Kaç Yıl Geçti Aradan

8. Beş Çayı 

9. Sen Mutlu Ol

10. Sevenler Ağlarmış

CD 3

1. To Treno / İstasyon

2. Pshidelia / Sinharitira / Hamena

3. Na Lipon Giati Sagapisa / Haykıracak Nefesim / Those Were The Days / Bu Ne Biçim Hayat

4. Martirio / Yürek Yaralı Büyüyor / Amman Kuzum / Yanmışım Sönmüşüm Ben / Yanabiliriz / Ta Mavra Matia Sou / Ta Uzak Yollardan / Sevemez Kimse Seni

20.04.2015
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM