Buray’ın “1 Şişe Aşk” Müzik Marketlerde (Tıkla İzle)

Buray’ın “1 Şişe Aşk” Müzik Marketlerde (Tıkla İzle)

Geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluşturduğu “İstersen” şarkısıyla hem dinleyicilerin hem de müzik dünyasının dikkatini çekerek dikkatleri çeken Buray,  Sony Music etiketiyle yayımladığı ilk solo albümü “1 Şişe Aşk” müzik marketlere sundu.


Buray’ın “1 Şişe Aşk” Müzik Marketlerde (Tıkla İzle)


14 Ağustos’ta iTunes’da ve tüm müzik marketlerdeki yerini alan “1 Şişe Aşk” albümünün müzik direktörlüğünü Bahadır Tanrıvermiş üstlendi. Albümde yer alan 8 şarkının sözleri Gözde Ançel, besteler ise Gözde Ançel ve Buray’ın ortak imzasını taşıyor. Albümdeki tüm şarkıların aranjeleri ise Buray tarafından hazırlandı.

Albümün ilk video klibi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde “İstersen” şarkısına çekildi. Çekimleri Polonezköy ve Şile’de tamamlanan klipte yaklaşık 30 kişilik bir teknik ekip görev aldı. Sırp model Milica Sutovic’in Buray’a eşlik ettiği klipte, şarkının enerjisi kadar sıcak, aşk kokan görüntüler yayınlandı.

Radyolar ve dijital platformların yanı sıra BurayVEVO YouTube kanalı aracılığıyla da lirik videosu dinleyicilerin beğenisine sunulan ve 10 gün gibi kısa bir sürede 1 milyon izlenme rakamına ulaşan “İstersen”, çıktığı hafta ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan “Çilek Kokusu”nda yayınlandı. Sosyal medyada dinleyicilerin yoğun ilgisi ve paylaşımı ile karşılaşan Buray’ın bu şarkısının ardından “Sen Sevda Mısın?” ve “Sonsuz Kılalım” şarkıları da yine aynı dizide dinleyicilerle buluştu. Shazam’da en çok aratılan şarkılar listesine “İstersen” ile 2 numaradan, “Sen Sevda Mısın?” ile 19 numaradan giriş yapan Buray’ın çıkış şarkısı “İstersen”, yayınlandığı hafta radyo listelerine de hızlı bir giriş yaptı. “1 Şişe Aşk” albümü yayınlandığı gün ise iTunes’da hem en çok satan albümler hem de en çok satan şarkılar listesine zirveye oturdu. “İstersen” şarkısı Spotify Turkiye Viral listesinde de zirvenin yeni sahibi oldu.

Buray'ın Klibini İzleyin:

03.09.2015
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM